close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کشاورزی

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز پنجشنبه 03 اسفند 1396

تبليغات

 
تبلیغات در کشاورزی روز

ایجاد ۵۷۵ شرکت دانش بنیان کشاورزی طی چهار سال اخیر

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: طی چهار سال گذشته با همکاری معاونت توسعه فناوری ریاست جمهوری ۵۷۵ شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی ایجاد شده است.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، اسکندر زند روز چهارشنبه در نخستین همایش ملی گوسفند افشاری در دانشگاه زنجان افزود: بعد از مرحله تولید بدلایل ساختاری و دیگر مسائل با مشکل روبرو هستیم که باید تشکل ها و زنجیره های تولید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

این مسئول اضافه کرد: امروزه کشاورزی ایران همانند سایر کشورها تحت تاثیر هشت عامل قرار دارد چهار عامل آب، خاک، هوا و ذخایر ژنتیکی طبیعی است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: هر چند این عوامل فضا را بر ما تنگ کند، امید ما به چهار عامل انسانی اعم از بازار، سرمایه نیروی ماهر و تکنولوژی 

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها :پارک های علم و فناوری تخصصی کشاورزی ,شرکت دانش بنیان کشاورزی ,

آغاز حمل پرتقال مازندران به استان‌های دیگر برای تامین مصرف شب عید

مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: استان مازندران حدود ۵۰۰ هزار تن مرکبات برای عید نوروز ذخیره کرده که تا کنون ۲۵ هزار تن آن توسط دولت خرید تضمینی شده است.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایلنا ، محمد رضا شعبانی مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران ، در خصوص ذخیره سازی مرکبات برای بازار شب عید نوروز اظهار کرد: ما تولید بالایی داریم و هیچ کسری در بازار نخواهیم داشت. برای ایام پایان سال به منظور تنظیم بازار در دو بخش ذخیره سازی مرکبات انجام دادیم.

وی افزود: یک بخش خرید تضمینی دولت است که برای پایان سال ذخیره سازی می شود.بخش دوم ذخیره سازی باغداران است که به مرور از اوایل برداشت تا پایان فروردین و اردیبهشت به بازار عرضه می‌شود. میزان ذخیره خرید تضمینی دولت از استان مازندران بیش از ۲۵ هزار تن است و در کل کشور حدود ۳۷ هزار 

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها :اتحادیه باغداران مازندران ,حمل پرتقال مازندران به استان‌های دیگر ,پرتقال مازندران ,پرتقال ,مازندران ,

خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان به شرط ثبت نام درسامانه جهادکشاورزی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان در استان‌های شمالی را منوط به ارائه معرفی‌نامه از سوی سازمان جهادکشاورزی استان دانست و تأکیدکرد: برنج را فقط از شالی‌کارانی تحویل می‌گیریم که اطلاعات میزان سطح زیرکشت،  مقدار تولید و  نوع برنج تولیدی آن‌ها درسامانه جهادکشاورزی ثبت شده باشد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ مهندس یزدان سیف گفت: خرید توافقی برنج از شالی‌کاران شمالی در استان‌های مازندران و گیلان از حدود دوهفته پیش شروع شده و تاکنون بیش از 200 تن برنج پرمحصول از برنج‌کاران مازندرانی خریداری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه؛ نمایندگان محترم استان‌های شمالی در مجلس شورای اسلامی معتقدند که برنج شالی‌کاران روی دست آنان مانده

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها :برنج ,خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان ,خرید توافقی برنج از کشاورزان ,تحویل برنج از کشاورزان ,شالی‌کاران ,

تغییر الگوی کشت سیب‌زمینی به گلرنگ و نخود در استان همدان

بر اساس مطالعات انجام‌شده، گلرنگ و نخود و در برخی مناطق زعفران می‌تواند جایگزین محصول سیب‌زمینی در استان همدان شود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، عضو شورای مرکزی خانه کشاورز با اعلام این خبر گفت: تغییر الگوی کشت یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که در کشور وجود دارد و استان همدان نیز با مشکل کم‌آبی موجود باید خواه ناخواه الگوی کشت محصولات محوری چون سیب‌زمینی را تغییر دهد.

ابوالقاسم سوزنچی افزود: بر اساس مطالعات انجام‌شده، گلرنگ، نخود و در برخی نقاط استان همدان می‌تواند جایگزین محصول سیب‌زمینی شود.

وی بیان کرد: سالانه ۵۰۰ هزار هکتار دیمزار در استان همدان وجود دارد و علاوه بر آن ۴۰۰ هزار هکتار نیز از اراضی کشاورزی آیش است.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها :جایگزین محصول سیب‌زمینی در استان همدان ,استان همدان ,مصرف آب محصولات زراعی ۴ برابر باغی است ,سیب‌زمینی ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد