کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز دوشنبه 03 مهر 1402
کشاورزی روز

ساخت پلاستیک از نیشکر و کربن دی اکسید

محققان دانشگاه دورهام(Durham) موفق به ابداع یک روش فرآوری قابل توجه و اقتصادی شده‌اند که از ته مانده و ضایعات نیشکر و گاز کربن دی اکسید برای ساخت پلاستیک استفاده می‌کند.

 

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,صنایع تبدیلی,تازه ها,صنایع تبدیلی,
برچسب ها : ساخت پلاستیک , نیشکر و کربن دی اکسید , کربن دی اکسید , ساخت پلاستیک از نیشکر , نیشکر , پلاستیک ,

درج ميزان استفاده از خمير مرغ در فراورده‌های گوشتی

رئيس سازمان دامپزشکي كشور بر درج ميزان استفاده از خمير مرغ در فراورده‌هاي گوشتي تاكيد كرد و افزود: مصرف خمير مرغ هيچ منعي براي استفاده در فرآورده‌هاي گوشتي ندارد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری آريا، مهدي خلج با اشاره به استفاده از خمير مرغ  در دنيا تاکيد کرد: خميرمرغ به معناي واقعي در کشورهاي توسعه يافته مورد استفاده قرار مي گيرد، در کشور ما نيز طبق اصولي که سازمان دامپزشکي کشور دارد يا از مرغ پايان دوره کشتار شده در مراکز کشتارگاه هاي صنعتي و يا گوشت باقي مانده روي اسکلت ها در کارگاه هاي تحت نظارت سازمان نظام غذا و دارو توليد مي شود. 

رئيس سازمان دامپزشکي كشور افزود: مصرف خمير مرغ هيچ منعي براي استفاده در فرآورده‌هاي گوشتي ندارد اما بايد بر روي فرآورده نهايي، استفاده از خمير 

   (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,دامپروری,صنایع تبدیلی,
برچسب ها : خمير مرغ در فراورده‌های گوشتی , خمير مرغ , فراورده‌های گوشتی ,

زمينه‌های صادرات آرد فراهم شده‌است

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 با اشاره به موجودی قابل توجه گندم در استان خراسان رضوي گفت: در حال حاضر موجودی استان بالغ بر 700  هزار تن است و زمينه هاي صادرات گندم و فرآورده‌هاي آن فراهم شده‌است.
به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران ، حمیدرضا نوری در نشست  هم اندیشی بخش دولتی و خصوصی برای توسعه صادرات آرد به کشورهای همجوار به خرید 8 میلیون و 400 هزار تنی گندم در کشور اشاره كرد و افزود : این میزان خرید در شرق کشور با توجه به خشکسالی و سرمازدگی نسبت به غرب کشور درصد کمتری را به خود اختصاص داده است.
نوري گفت: در خراسان رضوی تا کنون 386 هزار تن گندم خریداری شده که با توجه به هدف پیش بینی شده در خرید تضمینی تا سطح 400 هزار تن ، 53  
(( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))
 

دسته بندی: خبر,صنایع تبدیلی,
برچسب ها : زمينه‌های صادرات آرد فراهم شد , صادرات آرد , صادرات , آرد ,

آغاز ثبت نام واحدهای تولیدی بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات رونق تولید

معاون برنامه‏ ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از فراهم شدن امکان تامین مالی بنگاه‏های راکد و نیمه‏ فعال و طرح‏های نیمه‏ تمام بخش کشاورزی با استفاده از منابع رونق تولید و آغاز ثبت نام واحدهای تولیدی بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات رونق تولید خبر داد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، عبدالمهدی بخشنده با اشاره به اقدامات انجام‏ گرفته و تسهیلات اختصاص یافته رونق تولید به واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در سال گذشته، اظهار داشت: در سال 1395 در قالب طرح رونق تولید، اعتباری نزدیک به 4 هزار میلیارد تومان به حدود 13 هزار واحد کشاورزی تخصیص داده شد؛ به گونه ای که این واحدها توانستند 25 درصد از تسهیلات طرح رونق تولید را به خود اختصاص دهند.

(( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,کشاورزی,دامپروری,شیلات,صنایع تبدیلی,گلخانه,
برچسب ها : رونق تولید , عبدالمهدی بخشنده , واحدهای تولیدی بخش کشاورزی , فراهم‏ سازی امکان ثبت‏ نام برای واحدهای کشاورزی در سامانه بهین‏ یاب ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد