close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
دامپروری

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز پنجشنبه 03 اسفند 1396

تبليغات

 
تبلیغات در کشاورزی روز

پروژه صدور شناسنامه برای هر نفر شتر آغاز شد

عملیات هویت گذاری شتر برای اولین بار در خوزستان آغاز شد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی خوزستان در این باره گفت: در راستای اجرای نظام جامع دامپروری در خصوص لزوم هویت گذاری دام ها عملیات هویت گذاری شتر با برگزاری مناقصه خرید ۸ هزار جفت شماره گوش دیداری و میکروچیپ دار آغاز شد.

مشکور زاده با بیان اینکه در سال جاری و از محل اعتبارات ملی ۸۱۷ میلیون ریال جهت هویت گذاری شتر به این استان اختصاص داده شده  افزود: با اجرای این 

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,دامپروری,
برچسب ها :عملیات هویت گذاری شتر ,بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی خوزستان ,اصلاح نژاد دام کشور ,هویت گذاری شتر ,

ثبات قیمت در بازار گوشت گوسفندی

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی گفت: در برخی مناطق گوشت بدون کیفیت را با قیمت بالا می‌فروختند که با آنها برخورد کردیم اما در این چند هفته قیمت گوشت ثابت بوده است.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایلنا ، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی ، در خصوص قیمت گوشت گوسفندی در بازار اظهار کرد: شقه گوسفندی بدون دنبه در بازار ۳۳ هزار تومان، ماهیچه ۴۲ هزار تومان و لاشه گوشت وارداتی استرالیایی هم با قیمت ۳۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: قیمت راسته با استخوان ۳۵ هزار تومان و راسته بدون استخوان ۶۱ هزار تومان است. شقه ران وارداتی هم با قیمت ۳۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,دامپروری,
برچسب ها :گوشت گوسفندی ,گوشت قرمز ,

رشد ۷ درصدی صادرات محصولات دام و طیور در هشت ماهه سال 96

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت:۸۶۷ میلیون دلار انواع محصولات دام و طیور در هشت ماهه نخست امسال از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایلنا ، حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در این مدت، رشد صادرات این حوزه به ویژه در زمینه شیر و انواع لبنیات محسوس بوده به طوری که نزدیک به ۶۹۰ هزار تن از این محصولات صادرات داشته ایم.

وی افزود: با ادامه روند کنونی، تا پایان سال جاری صادرات در حوزه لبنیات کشور به یک میلیون تن می رسد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در هشت ماهه امسال ۳۰ هزار تن گوشت مرغ و هشت هزار تن تخم مرغ نیز صادر کرده ایم.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,دامپروری,
برچسب ها :رشد ۷ درصدی صادرات محصولات دام و طیور ,صادرات محصولات دام و طیور ,لبنیات ,مرغ ,تخم مرغ ,روسیه ,بازار روسیه ,

واردات 13 هزار رأس گوسفند مولد از کشور فرانسه به ایران

یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان اقتصادی کوثر در قراردادی با طرف فرانسوی قرار است در ۳ سال آینده ۱۳ هزار رأس گوسفند مولد برای پرواربندی و تأمین گوشت به ایران وارد کند.
به گزارش کشاورزی روز به نقل از فارس ، محمدیاسر ترابی ، از واردات 13 هزار رأس گوسفند مولد از کشور فرانسه به ایران خبر داد و گفت: با توجه به کمبود بارش‌ها و خشک‌سالی‌های اخیر حتی امکان اضافه کردن یک رأس گوسفند برای استفاده از مراتع کشور وجود ندارد و برای همین باید به سمتی برویم که نژادی از گوسفند در دامداری‌ها پرورش یابد که ضریب تبدیل بالایی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه طبق تجربه و آزمون و خطایی که در سه سال گذشته با طرف فرانسوی داشته‌ایم، به این نتیجه رسیدیم که برای دستیابی تولید گوشت 

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,دامپروری,
برچسب ها :گوسفند مولد ,واردات 13 هزار رأس گوسفند مولد از کشور فرانسه ,فرانسه ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد