کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز شنبه 20 خرداد 1402
کشاورزی روز

افزايش 48 هزار هکتاری مساحت گلخانه های کشور

معاون امور باغباني وزارت جهاد کشاورزي از افزايش 48 هزار هکتاري مساحت گلخانه هاي کشور در برنامه ششم و هفتم توسعه خبر داد.
 
 
به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری آريا، مهندس محمدعلي طهماسبي بيان كرد: در دولت يازدهم با توجه به محدوديت آب، چند پروژه مهم در بخش کشاورزي مانند پروژه توسعه گلخانه ها آغاز شده که قرار است محصولات آب بر مانند سبزي و صيفي به محيط هاي گلخانه اي انتقال يابد.
 
وي افزود: توسعه گلخانه ها به لحاظ افزايش عملکرد و صرفه جويي در آب در جهان مورد توجه است.  
(( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,گلخانه,
برچسب ها : مساحت گلخانه های کشور , گلخانه ,

آغاز ثبت نام واحدهای تولیدی بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات رونق تولید

معاون برنامه‏ ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از فراهم شدن امکان تامین مالی بنگاه‏های راکد و نیمه‏ فعال و طرح‏های نیمه‏ تمام بخش کشاورزی با استفاده از منابع رونق تولید و آغاز ثبت نام واحدهای تولیدی بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات رونق تولید خبر داد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، عبدالمهدی بخشنده با اشاره به اقدامات انجام‏ گرفته و تسهیلات اختصاص یافته رونق تولید به واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در سال گذشته، اظهار داشت: در سال 1395 در قالب طرح رونق تولید، اعتباری نزدیک به 4 هزار میلیارد تومان به حدود 13 هزار واحد کشاورزی تخصیص داده شد؛ به گونه ای که این واحدها توانستند 25 درصد از تسهیلات طرح رونق تولید را به خود اختصاص دهند.

(( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,کشاورزی,دامپروری,شیلات,صنایع تبدیلی,گلخانه,
برچسب ها : رونق تولید , عبدالمهدی بخشنده , واحدهای تولیدی بخش کشاورزی , فراهم‏ سازی امکان ثبت‏ نام برای واحدهای کشاورزی در سامانه بهین‏ یاب ,

مساحت گلخانه های کشور تا پایان برنامه ششم 17 هزارهکتار توسعه می یابد

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: یکی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی این است که 16 هزار و 760 هکتار کشت گلخانه ای را تا پایان برنامه ششم توسعه دهد تا مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی تحقق یابد. 

به گزارش کشاورزی روز به نق از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، محمدعلی طهماسبی در نخستین دوره ملی تربیت مروج متخصص موضوعی ویژه مروجان مسئول بهینه های تولیدی مدیریت تلفیقی حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه در موسسه تحقیقاتی علوم باغبانی مستقر در مشکین دشت فردیس البرز، افزود: برای اجرای طرح ها و آبیاری تحت فشار وزارت جهاد کشاورزی 85 درصد دولت یارانه می دهد برای این که آب کالای ارزشمندی است.

طهماسبی همچنین گفت: 2 هزار هکتار گلخانه سنتی و چوبی در کشور فعال هستند که از سوی دولت تسهیلات و کمک به آنان ارائه می شود تا از حالت 

(( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,گلخانه,
برچسب ها : مساحت گلخانه های کشور تا پایان برنامه ششم , مساحت گلخانه های کشور , گلخانه های کشور تا پایان برنامه ششم , گلخانه های کشور , کشاورزی , برنامه ششم ,

کشت صنعتی و گلخانه ای زمینه حضور در بازارهای جهانی را فراهم می کند

وزیر کشور گفت: با توجه به محدودیت منابع آب و خاک و شرایط رقابتی در تولیدات، باید با رفتن به سمت کشت های صنعتی و گلخانه ای، زمینه حضور در بازارهای بین المللی را فراهم کرد. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، عبدالرضا رحمانی فضلی در آیین افتتاح شهرک گلخانه ای دیناروند لرستان اظهار کرد: با رفتن به سمت کشت های گلخانه ای و صنعتی علاوه بر تامین نیاز و مصرف داخل با تولید محصولات با کیفیت، می توان وارد بازارهای رقابتی خارجی شد.

وی با اشاره به اینکه امروز 2 گلخانه صنعتی در لرستان به بهره برداری رسید افزود: کشت گلخانه ای بعنوان یک الگوی کشت موفق در لرستان می تواند مورد توجه سایر مناطق قرار گیرد.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب )) 

دسته بندی: خبر,گلخانه,
برچسب ها : کشت صنعتی و گلخانه ای , کشت گلخانه , گلخانه , مجتمع گلخانه ای دیناروند ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد