close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
محیط زیست

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز جمعه 31 فروردین 1397

کدام سبزه را برای سفره هفت سین سبز کنیم / اهمیت سبزه در محیط زیست

سبز کردن سبزه میان ایرانیان یک سنت دیرینه است که به عنوان یک سین مهم، نماد شادابی و سرسبزی محسوب می‌شود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایسنا، این سنت که به اعتقاد کارشناسان، نشانه و نمادی از قدمت رفتارهای زیست محیطی در بین ایرانیان است، این روزها و با نزدیک شدن به سال جدید، بسیاری از خانواده‌های ایرانی دانه‌های گندم را برای سبزه عید خیس می‌کنند. در این میان عده‌ای معتقدند سبز کردن سبزه حرکت محیطی زیستی نیست و ایرانیان را از آن برحذر می‌دارند و اخیرا پویش سبز کردن دانه‌های پرتقال و نارنج به جای گندم مطرح شد.

در این باره میترا البرزی منش-فعال حوزه محیط زیست اظهار کرد: سبزکردن سبزه هیچ ایرادی ندارد و حتی یک حرکت محیط زیستی هم محسوب می‌شود.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,محیط زیست,
برچسب ها :سبزه عید ,کاشت دانه پرتقال و یا نارنج به جای گندم به عنوان سبزه عید ,کاشت سبزه در ایام عید ,مخالفت با کاشت سبزه منطقی نیست ,سیزده بدر ,خانواده‌های ایرانی دانه‌های گندم را برای سبزه عید خیس می‌کنند ,کدام سبزه را برای سفره هفت سین سبز کنیم ,اهمیت سبزه در محیط زیست ,

طرح حدنگاری (کاداستر) در ۱ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شد

رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: سالیانه ۴ تا ۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی ایران به شکل مجاز یا غیرمجاز تغییر کاربری داده می شود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ،علیرضا اورنگی روز شنبه در حاشیه آیین معرفی و تجلیل از کشاورزان نمونه استان قزوین در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این میزان حدود ۴۰ درصد غیرمجاز و سایر مجاز هستند.

این مسئول یادآور شد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی به ۲ شکل است که یکی شامل مجاز و بنا به موارد ضروری با مجوزهای لازم انجام می شود و دیگری غیرمجاز می باشد که توسط افراد ناآگاه و یا سودجو و بدون اطلاع و هماهنگی های لازم صورت می گیرد.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,محیط زیست,
برچسب ها :طرح حدنگاری (کاداستر) ,روند تغییر کاربری اراضی کشاورزی کشور به شکل غیرمجاز کاهش یافته است ,تغییر کاربری اراضی کشاورزی کشور ,اراضی کشاورزی کشور ,

رودخانه‌های استان بوشهر پایش زیست محیطی می‌شوند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: رودخانه‌های استان بوشهر پایش زیست محیطی می‌شوند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از سایت سازمان حفاظت محیط زیست، حسین دلشب در حاشیه بازدید از وضعیت رودخانه‌ها اظهار داشت: در استان بوشهر چهار رودخانه دائم شامل رودخانه شاهپور، رودخانه دالکی، رودخانه مند، رودخانه حله وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه دو رودخانه فصلی شامل رودخانه باهوش و رودخانه شور نیز در استان بوشهر وجود دارد، اضافه کرد: رودخانه‌های استان بوشهر پایش زیست محیطی می‌شوند.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,محیط زیست,
برچسب ها :رودخانه‌های استان بوشهر ,پایش زیست محیطی رودخانه‌های استان بوشهر ,پایش زیست محیطی ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد