close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
محیط زیست

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز پنجشنبه 03 اسفند 1396

تبليغات

 
تبلیغات در کشاورزی روز

طرح حدنگاری (کاداستر) در ۱ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شد

رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: سالیانه ۴ تا ۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی ایران به شکل مجاز یا غیرمجاز تغییر کاربری داده می شود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ،علیرضا اورنگی روز شنبه در حاشیه آیین معرفی و تجلیل از کشاورزان نمونه استان قزوین در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این میزان حدود ۴۰ درصد غیرمجاز و سایر مجاز هستند.

این مسئول یادآور شد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی به ۲ شکل است که یکی شامل مجاز و بنا به موارد ضروری با مجوزهای لازم انجام می شود و دیگری غیرمجاز می باشد که توسط افراد ناآگاه و یا سودجو و بدون اطلاع و هماهنگی های لازم صورت می گیرد.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,محیط زیست,
برچسب ها :طرح حدنگاری (کاداستر) ,روند تغییر کاربری اراضی کشاورزی کشور به شکل غیرمجاز کاهش یافته است ,تغییر کاربری اراضی کشاورزی کشور ,اراضی کشاورزی کشور ,

رودخانه‌های استان بوشهر پایش زیست محیطی می‌شوند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: رودخانه‌های استان بوشهر پایش زیست محیطی می‌شوند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از سایت سازمان حفاظت محیط زیست، حسین دلشب در حاشیه بازدید از وضعیت رودخانه‌ها اظهار داشت: در استان بوشهر چهار رودخانه دائم شامل رودخانه شاهپور، رودخانه دالکی، رودخانه مند، رودخانه حله وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه دو رودخانه فصلی شامل رودخانه باهوش و رودخانه شور نیز در استان بوشهر وجود دارد، اضافه کرد: رودخانه‌های استان بوشهر پایش زیست محیطی می‌شوند.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,محیط زیست,
برچسب ها :رودخانه‌های استان بوشهر ,پایش زیست محیطی رودخانه‌های استان بوشهر ,پایش زیست محیطی ,

زلزله مرز ایران و عراق 90 سانتیمتر بر ارتفاع زمین در نقطه کانونی این حادثه افزود

مسئولان زمین شناسی ژاپن می گویند که زمین لرزه 7.3 ریشتری هفته گذشته که در مرز بین ایران و عراق روی داد، موجب بالا آمدن زمین به میزان حدود 90 سانتیمتر در نقطه کانونی این حادثه شده است.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایرنا  شبکه تلویزیونی 'ان اچ کی' ژاپن روز دوشنبه اعلام کرد ، اداره زمین شناسی این کشور با تجزیه و تحلیل داده های حاصل از رصد زمینی ماهواره 'داییچی-2' از تغییرشکل زمین در منطقه زلزله زده در ایران و عراق به این نتیجه رسید که سطح زمین در نزدیکی نقطه کانونی این زلزله، تغییراتی را داشت.

به اعتقاد مسئولان این اداره، اختلاف سطح زمین از 90 تا 10 سانتیمتر به نسبت دور یا نزدیک بودن به کانون زلزله اتفاق افتاد و این تغییرات تا گستره 80 

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,محیط زیست,حوادث,
برچسب ها :زلزله مرز ایران و عراق ,زمین لرزه استان کرمانشاه ,ازگله ,زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله ,تازه آباد ,باینگان ,سنندج ,کرمانشاه ,سازمان زمین شناسی ایالات متحده آمریکا ,زمین شناسی ژاپن ,

تشکیل کمیته نهال با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی

صندوق نهال با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی امروز با حضور نهال کاران تشکیل شد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، شکراله حاجی وند، مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک گفت: برای بهره مندی حداکثری از تشکل ها باید کلیه امور  به این بخش واگذار شود که بر این اساس صندوق نهال امروز با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شد.


 

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,محیط زیست,
برچسب ها :تشکیل کمیته نهال ,کمیته نهال ,صندوق توسعه کشاورزی ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد