کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز پنجشنبه 13 بهمن 1401
کشاورزی روز

پلاک گذاری تراکتورها و کمباین‌های با عمر بالای 13 سال

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: مجوز پلاک گذاری تراکتورها و کمباین های با عمر بالای 13 سال در دست عملیاتی شدن است.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایلنا، کامبیز عباسی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی امروز دوشنبه 19 تیر در نشست فنی تخصصی برنامه ریزی مکانیزاسیون کشاورزی کشور در کرج اظهار کرد: ظرف سه و نیم سال فعالیت دولت یازدهم بیش از 180 هزار دستگاه کمباین و تراکتور با عمر زیر 13 سال پلاک گذاری شده است و اخیرا در زمینه پلاک گذاری تراکتور و کمباین های بالای 13 سال نیز موافقت صورت گرفته که امیدوارم تا پایان برنامه ششم توسعه همه این ماشین آلات صاحب پلاک،شناسنامه و سند مالکیت شوند.

وی بهره گیری از سند ماشین آلات کشاورزی برای دریافت تسهیلات را از مزایای طرح پلاک گذاری و سند دار شدن این ماشین آلات عنوان کرد.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب )) 

دسته بندی: خبر,ماشین آلات,
برچسب ها : تراکتورها و کمباین‌های با عمر بالای 13 سال , مکانیزاسیون کشاورزی , پلاک گذاری تراکتورها و کمباین‌ها , ماشین آلات کشاورزی ,

نهایی شدن طرح جایگزینی ماشین های کشاورزی فرسوده

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از نهایی شدن طرح جایگزینی ماشین های فرسوده خبر داد و گفت :در این طرح تراکتور و کمباین ها در اولویت قرار دارند. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،دکتر کامبیز عباسی اعلام کرد: به طور میانگین 50 درصد این ماشین ها دارای عمر بیش از استاندارد یعنی بالای 13 سال هستند.

وی اظهار داشت: طرح جایگزینی ماشین های فرسوده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و حوزه بهینه سازی مصرف سوخت در حال پیگیری است.

عباسی تصریح کرد: اجرای این طرح صرفه جویی سوخت، کاهش ضایعات و ارتقای کمی و کیفی عملیات کشاورزی را به دنبال خواهد داشت.

 (( جهت دیدن ادامه متن به قسمت ادامه مطلب بروید ))

 

دسته بندی: خبر,ماشین آلات,
برچسب ها : نهایی شدن طرح جایگزینی ماشین های فرسوده , ارتقای کمی و کیفی عملیات کشاورزی , اختصاص تسهیلات به سمپاش های استاندارد , توسعه مکانیزاسیون کشاورزی , مکانیزاسیون کشاورزی ,

تشکیل نظام آموزش مکانیزاسیون در کشور

یکی از اهدافی که دولت به‌شدت آن را دنبال می‌کند، واگذاری تصدی‌گری‌های مختلف به بخش خصوصی است که در این میان تولیدکنندگان ماشین‌های کشاورزی نیز مستثنی نیستند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا، دبیر کمیته کشاورزی مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در جلسه مشترک انجمن تولیدکنندگان ماشین‌های کشاورزی و مرکز توسعه مکانیزاسیون، گفت: چرا نباید بخش خصوصی صلاحیت دستگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی ماشین‌های کشاورزی را تأیید کرده و در این باره اگر پتانسیل آن را دارد، خود تمام امور را در دست گیرد؛ زیرا طبق برنامه‌ها، باید تا ۹۷ درصد تصدی‌گری‌های دولت به بخش خصوصی واگذار شود.

احمد محسنی با اشاره به اینکه تقویت تشکل‌های کشاورزی در دستور کار مجمع قرار دارد، افزود: امروزه نمی‌توان به شکل سنتی بخش کشاورزی را توسعه داد؛ ضمن اینکه توجه به مسائلی مانند آب و محیط زیست در حال حاضر بسیار ضروری به‌نظر می‌رسد، بنابراین فناوری‌های نوین بهره‌وری این بخش را افزایش داده و این وظیفه تنها از بخش مکانیزاسیون تعریف می‌شود.

 

 (( جهت دیدن ادامه متن به قسمت ادامه مطلب بروید ))

 

دسته بندی: خبر,ماشین آلات,
برچسب ها : تشکیل نظام آموزش مکانیزاسیون , تولیدکنندگان ماشین‌های کشاورزی , جلسه مشترک انجمن تولیدکنندگان ماشین‌های کشاورزی و مرکز توسعه مکانیزاسیون , انجمن تولیدکنندگان ماشین‌های کشاورزی , مرکز توسعه مکانیزاسیون , تقویت تشکل‌های کشاورزی , تشکل‌های کشاورزی , مکانیزاسیون و تولید ماشین‌های کشاورزی , تولید ماشین‌های کشاورزی , ماشین‌های کشاورزی ,

توصیه های هواشناسی کشاورزی برای یکم تا چهارم اسفند 95 (به تفکیک استان)

اداره هواشناسی کشاورزی برای کشاورزان سراسر کشور در روزهای آینده ، مجموعه اقدامات و عملیات پیشگیری توصیه کرد. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا، در این اطلاعیه با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی هر منطقه ای، عملیات لازم مراقبتی و مقابله ای توصیه و تاکید شده است. 

اسامی استان ها

· استان های آذربایجان های شرقی، غربی و زنجان

· استان اردبیل

· استان های کرمانشاه، کردستان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد

· استان های گیلان و مازندران

· استان گلستان

· استان های تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی و سمنان

· استان اصفهان

· استان یزد 

· استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی

· استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان

· استان های فارس، بوشهر و هرمزگان

· استان های ایلام و خوزستان

 

 (( جهت دیدن ادامه متن به قسمت ادامه مطلب بروید ))

دسته بندی: خبر,کشاورزی,دامپروری,شیلات,ماشین آلات,
برچسب ها : توصیه های هواشناسی کشاورزی برای یکم تا چهارم اسفند 95 , توصیه های هواشناسی کشاورزی ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد