صفحه اصلی   خبر   حوادث   خسارت بیش از 200 میلیارد تومان به کشاورزان شمالی در اثر بارش برف سال 92
خسارت بیش از 200 میلیارد تومان به کشاورزان شمالی در اثر بارش برف سال 92

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز یکشنبه 09 مهر 1402
کشاورزی روز

خسارت بیش از 200 میلیارد تومان به کشاورزان شمالی در اثر بارش برف سال 92

معاون وزیر جهاد کشاورزی از خسارت بیش از 200 میلیارد تومانی به کشاورزان استان‌های شمالی از بارش برف خبر داد و گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته بیش از 50 درصد از خسارت‌های وارد شده به دو استان مازندران و گیلان ناشی از برف سنگین هفته اخیر به بخش کشاورزی بوده که دولت برای جبران آن قول مساعد داده است.

حسن رکنی اظهار کرد: دو استان مازندران و گیلان از جمله مناطقی هستند که عمده فعالیت‌های اقتصادیشان بر محور فعالیت‌های کشاورزی از قبیل زراعت، باغداری، نوغان‌داری، دامداری، مرغداری و غیره است که برف سنگین هفته اخیر در این مناطق باعث شد بخش عمده‌ای از این فعالیت‌ها با آسیب‌های جدی مواجه شود.

وی ضمن تقدیر از دولت و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور برای توجه ویژه به بخش تولید افزود: در جلسات ستاد بحران دو استان که پس از بازدید از وضعیت و شرایط تولید کنندگان تشکیل شد. همچنین در جلسه‌ی پایانی جمع‌بندی و برآورد خسارات وارد شده تاکید بسیاری بر توجه ویژه به بخش تولید و جبران آسیب‌های ناشی از برف سنگین هفته گذشته داشتیم که می‌تواند تولید را احیاء و استمرار آن ممکن سازد.

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش اعظم تولیدات کشاورزی این دو استان خسارت دیده‌اند مشمول بیمه نیستند صندوق بیمه نمی‌تواند همه خسارت وارد شده به کشاورزان حتی آنهایی که محصولات‌شان بیمه شده‌اند را جبران کنند؛ بنابراین با توجه به وسعت نظر مسئولان دولت و تاکید ویژه وزیر جهاد کشاورزی برای حمایت از کشاورزان امیدواریم به بهترین شکل این خسارت جبران شود تا کشاورزان این مناطق بتوانند به آینده تولیدی‌شان بیش از پیش امیدوار باشند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی: خبر,حوادث,
برچسب ها : خسارت بیش از 200 میلیارد تومانی به کشاورزان استان‌ , خسارت‌های وارد شده به دو استان مازندران و گیلان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد