close
دانلود فیلم
تازه ها

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز جمعه 03 آذر 1396

تبليغات

 
تبلیغات در کشاورزی روز

امکان پاکسازی آب از آلاینده‌ها به کمک کشت درختان

محققان در تحقیقی تازه، با استفاده از درختان صنوبر که به یک پروبیوتیک- یا میکروب طبیعی- آغشته شده بودند، موفق شدند آب‌های زیرزمینی آلوده به تریکلرواتیلن یا TCE را تصفیه کنند. این آلاینده که در مناطق صنعتی بسیار یافت می‌شود، وقتی که از راه نوشیدن آب یا تنفس هوای آلوده وارد بدن انسان شود، خطرناک خواهد بود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ،پایگاه اینترنتی دانشگاه واشنگتن اعلام کرد ، درختان این توانایی را دارند که آلاینده‌ها را از خاک بگیرند و از طریق فرایندهای طبیعی آن را از بین ببرند. این یکی از ویژگی‌های طبیعت است که شرکت‌ها از آن برای پاکسازی مناطق آلوده (هر چند در مقیاس کوچک) استفاده کرده‌اند.

اکنون یک باکتری پروبیوتیک،توانسته با فراهم کردن یک شریک میکروبی، سرعت و کارایی این چرخه طبیعی را بالا ببرد تا درختان را از اثرات سمی آلاینده‌ها حفظ کند و آلاینده‌هایی را که گیاهان از آب‌های زیرزمینی آلوده استحصال می‌کنند، تجزیه کند.

  (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,محیط زیست,تازه ها,کشاورزی,
برچسب ها :پاکسازی آب از آلاینده‌ها به کمک کشت درختان ,کشت درختان ,پاکسازی آب از آلاینده‌ها ,

ابداع روشی تازه‌ برای ارزیابی دقیق و ارزان قیمت کربنات‌های خاک

یک پدر و دختر دانشمند، روش تازه‌ای برای ارزیابی دقیق و ارزان قیمت کربنات‌های خاک ابداع کردند که در ارزیابی ساختار مواد تشکیل دهنده خاک به متخصصان و کشاورزان کمک زیادی می‌کند.
به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، پایگاه اینترنتی انجمن خاک شناسی آمریکا اعلام کرد ، تولیدکنندگان گاه با چالش‌هایی روبرو می‌شوند که عمیقا به خاک مربوط است. آنها باید برای کمک به خاک، به سوالاتی پاسخ دهند. ابداع یک حسگر زمینی قابل حمل که بتواند با دقت زیاد مواد معدنی خاک را بسیار ساده‌تر و موثر تر از روش‌های موجود اندازه‌گیری کند، به روشن شدن بسیاری از این سوالات کمک زیادی می‌کند؛ یک گروه تحقیقاتی شامل یک دانش آموز راهنمایی و پدر دانشمندش توانستند این امر را عملی کنند.
   (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: تازه ها,کشاورزی,ماشین آلات,
برچسب ها :ارزیابی دقیق و ارزان قیمت کربنات‌های خاک ,دیوید وایندورف ,

نظارت چهار بعدی به افزایش عملکرد محصول کمک می کند / بعد چهارم به کشاورزی هم رسید

محققان نشان دادند که نظارت چهار بعدی، می تواند به کشاورزان در زمینه تصمیم گیری در مورد آبیاری، مبارزه با آفات، برداشت، تناوب محصولات و خیلی موارد دیگر کمک کند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، سایت " اگ وب" اعلام کرد ، در حال حاضر، کشاورزان می توانند با استفاده از کشاورزی دقیق تصاویر دو بعدی و یا حتی سه بعدی را از مزارع شان بگیرند. اما محققان یک پروژه تحقیقاتی مشترک از سه موسسه تحقیقاتی در امریکا توانستند قابلیتی به نظارت بیفزایند و امکان ۴ بعدی را ارایه دهند.

جینگ دونگ، دانشجوی دکترا موسسه تحقیقات فناوری جورجیا گفت: "منظور از ۴ بعدی، سه بعد به اضافه زمان است."

   (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: تازه ها,کشاورزی,ماشین آلات,
برچسب ها :نظارت چهار بعدی به افزایش عملکرد محصول کمک می کند ,بعد چهارم به کشاورزی هم رسید ,موسسه تحقیقات فناوری جورجیا ,

گیاهان میکروب‌ها را دوست دارند

بخش تنوع گیاه دانشگاه ساحل آفتابی ((Sunshine Coast به کمک پژوهشگران دانشگاه کوینزلند آمده است تا اثبات کنند که طبیعت دست بالا را دارد- حداقل زمانی که مسئله، میکروب های گیاهی هستند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، سایت "یوراکلرت" اعلام کرد، پروفسور فیل هیوجن هولتز مدیر مرکز اکوژنومیک استرالیا می گوید: "مطالعه درباره اجتماع میکروب ها برای رشد گیاهان ضروری است و می تواند بازده محصولات کشاورزی و گیاهان را افزایش دهد."

پروفسور "هیوجن هولتز" از دانشکده شیمی و علوم زیستی مولکولی دانشگاه کوینزلند می گوید: "گیاهان برای بیش از ۴۰۰ میلیون سال تکامل یافته اند تا محیط زیست مناسبی برای میکروب ها فراهم کنند تا آن ها بتوانند در سراسر بدن گیاهان از برگ تا ریشه ها سکنی گزینند."

 

(( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: تازه ها,کشاورزی,
برچسب ها :مجله ارتباطات طبیعت ,Nature Communications ,گیاهان میکروب‌ها را دوست دارند ,پروفسور سوزان اشمیت ,دانشگاه ساحل آفتابی Sunshine Coast ,پروفسور هیوجن هولتز ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد