کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 04 اسفند 1402
کشاورزی روز

بارش برف و باران برخی از استانهای کشور را در بر می گیرد

 سازمان هواشناسی اعلام کرد: یک سامانه بارشی جدید با ورود به شمال غربی کشور روز پنجشنبه(فردا) در استانهای غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی و مرکزی زاگرس و دامنه های جنوبی البرز پیامد بارش برف و باران و وزش باد را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایرنا، انتظار می رود از بعداز ظهر روز پنجشنبه شدت بارش ها در مناطق یاد شده بطور قابل ملاحظه افزایش پیدا کند و پدیده رعد و برق و تگرگ در استان های واقع در زاگرس جنوبی و مرکزی پیش بینی می شود.

همچنین اواخر وقت پنجشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان های ساحلی دریای خزر افزایش ابر، بارش باران و وزش باد و کاهش دما آغاز می شود و این پدیده روز جمعه علاوه برمناطق یاد شده، گستره بارش ها به شمال شرق نیز کشیده خواهد شد.

بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی روز چهارشنبه ( امروز) در اکثر مناطق کشور جوی پایدار به همراه افزایش دما پیش بینی می شود در سواحل دریای خزر و اردبیل به سبب وزش باد شدید جنوبی افزایش دما بیشتر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، پیش بینی شده از بعد از ظهر امروز با نفوذ سامانه بارشی جدیدی به شمال غرب کشور، در شمال غرب، دامنه های مرکزی زاگرس و دامنه های البرز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده باران داشته باشند.

بر اساس تحلیل داده های هواشناسی، شدت بارش ها روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته در استانهای کرمانشاه، ایلام، لرستان و چهارمحال و بختیاری پیش بینی شده، ضمن اینکه روز جمعه مقدار بارش در استانهای مازندران و گیلان بسیار قابل توجه خواهد شد.

سازمان هواشناسی کشور پیش بینی کرد، روز پنجشنبه در شمال شرق و روز جمعه در جنوب شرق کشور وزش باد شدید را مشاهده خواهیم کرد.

تنظیم کننده: ایرج منصوری 

دسته بندی:
برچسب ها : سازمان هواشناسی , تحلیل نقشه های هواشناسی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد