کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

پیش بینی صادرات 400 میلیون دلاز محصولات شیلاتی در سال 95

رئیس سازمان شیلات ایران از افزایش 50 میلیون دلاری ارزش صادرات محصولات شیلاتی کشور تا پایان امسال خبر داد. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسن صالحی در جشن شکرانه میگوی پرورشی استان هرمزگان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: پارسال ارزش محصولات شیلاتی صادراتی کشور رقمی در حدود 350 میلیون دلار بود که این رقم در سالجاری به 400 میلیون دلار خواهد رسید.

وی با اشاره به موفقیت های حاصل شده در بخش های مختلف کشاورزی در دولت تدبیر و امید، بیان داشت: امسال در سایه تلاش های انجام شده میزان واردات کشور در زمینه تولیدات کشاورزی از بیش از 9 میلیون دلار به کمتر از سه میلیون دلار می رسد که این موفقیت به برکت خوباوری به دست آمده است.

صالحی با بیان اینکه امروز بیش از 120 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید می شود، خاطرنشان کرد: خودکفایی در تولید گندم از جمله موفقیت های بزرگی است که در دولت تدبیر وامید رقم خورده و این خودکفایی تبلور بزرگترین بخش اقتصاد مقاومتی است.

رئیس سازمان شیلات ایرن با بیان اینکه سال گذشته بیش از 12 هزار تن میگوی صادراتی در کشور تولید و صادر شد، اظهار داشت: امسال میزان صادرات میگو از کشورمان به بیش از 14 هزار تن خواهد رسید و کیفیت و فرآوری میگوی تولیدی در کشور نیز بسیار خوب است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در پسابرجام رویکرد جدیدی در کشور در حوزه توسعه شیلات برای جذب سرمایه گذاری و بازار صادراتی انجام شد به طوری که در یکسال گذشته با کشورهای فرانسه، رومانی، فنلاند، ایتالیا، چین، ویتنام، روسیه، تایلند مذاکراتی انجام شد.

در این مراسم از پرورش دهندگان میگو در استان هرمزگان تجلیل و قدردانی شد.


دسته بندی:
برچسب ها : افزایش 50 میلیون دلاری ارزش صادرات محصولات شیلاتی کشور , صادرات محصولات شیلاتی کشور , سازمان شیلات ایران , حسن صالحی , جشن شکرانه میگوی پرورشی استان هرمزگان , سال گذشته بیش از 12 هزار تن میگوی صادراتی در کشور تولید و صادر شد , کیفیت و فرآوری میگوی تولیدی در کشور نیز بسیار خوب است , پسابرجام , توسعه شیلات , توسعه شیلات برای جذب سرمایه گذاری و بازار صادراتی , پرورش دهندگان میگو , پرورش دهندگان میگو در استان هرمزگان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد