کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

بخشودگی سود تسهیلات بانکی تاسقف 100میلیون تومان بدهکاران بخش کشاورزی

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از بخشودگی سود تسهیلات بانکی تا سقف یک میلیارد ریال برای بدهکاران بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایلنا، عبدالمهدی بخشنده با بیان اینکه بدهکارانی که تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کرده‌اند به استناد تبصره ۳۵ قانون اصلاح بودجه سال ۱۳۹۵ فقط ملزم به پرداخت اصل بدهی هستند، اظهار داشت: پرداخت سود بر عهده دولت بوده و جریمه تاخیر نیز باید از سوی بانک‌ها بخشیده شود.

وی اضافه کرد: سود تسهیلات‌بانکی تا سقف یک میلیارد ریال منوط به بازپرداخت اصل تسهیلات بانکی بخشوده می شود و جریمه دیرکرد متعلقه نیز در زمان تسویه بدهی بخشوده خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که در سال‌های گذشته به دلایل متعددی تولیدکنندگان موفق به پرداخت اقساط تسهیلات خود نشده‌اند و این مساله مشکلاتی را برای تولید و از جمله تولیدکنندگان بخش کشاورزی ایجاد کرده ،خاطرنشان ساخت: دولت در راستای رونق بخشیدن به تولید و کمک به رفع مشکلات و موانع تولیدکنندگان تلاش کرد با همکاری بانک ها،زمینه بخشودگی بدهی بدهکاران بانکی را فراهم کند.

بخشنده با اشاره به آئین نامه اجرایی تبصره ۳۵ قانون اصلاح بودجه سال ۱۳۹۵ هیات وزیران و دستورالعمل اجرایی ابلاغی از سوی بانک مرکزی در خصوص نحوه بخشش سود تسهیلات معوق شده بدهکاران تا سقف یک میلیارد ریال،گفت: بخشودگی فقط مشمول افرادی می شود که بدهی آنان مربوط به بانک های دولتی باشد و پرداخت بدهی باید یکجا و نقدی انجام شود.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزرات جهاد کشاورزی با بیان این که اولویت اصلی بخشودگی بدهی با تسهیلات یارانه ای است که دولت برای حمایت از حوادث غیرمترقبه و مسکن روستایی تعیین کرده، خاطرنشان ساخت:اولویت بعدی، شامل مانده مطالبات استمهال شده اعطایی به آسیب دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه سه سال گذشته می شود.

وی با اشاره به اینکه مانده مطالبات غیرجاری با اولویت روستائیان و مناطق محروم خواهد بود،یادآور شد:بخشش سود و جرایم متعلقه و وجه التزام فقط بابت یک فقره از تسهیلات دریافتی صورت می گیرد.

بخشنده خاطرنشان کرد: آن بخش از مانده بدهی که قبل از تاریخ ابلاغ دستورالعمل بانک مرکزی توسط بانک های عامل از مشمولان دریافت شده،شامل دستورالعمل نمی شود.

وی افزود: همچنین معیار تشخیص مانده بدهی مشمولان، آخرین قراردادی است که بین بدهکار و بانک عامل منعقد شده است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزرات جهاد کشاورزی تصریح کرد: از محل تبصره ۳۵ قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۵ مبلغ ۳۸ هزار میلیارد ریال برای افزایش سرمایه دولت در بانک کشاورزی منظور شده و مبلغ ۵۸ هزار میلیارد ریال نیز بابت تسویه بدهی دولت به بانک یادشده اختصاص یافته است.

 

 

دسته بندی:
برچسب ها : بدهکاران بخش کشاورزی , عبدالمهدی بخشنده , معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی , بخشودگی سود تسهیلات بانکی , وزارت جهاد کشاورزی , بانک کشاورزی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

اين نظر توسط محسن محمود صالحی در تاريخ 1395/11/27 و 22:54 دقيقه ارسال شده است.
سلام بنده 13 میلیون تومان میخواستم وام بگیریم. همه کارهای انجام وام رو تا تاریج 5/10/95 انجام دادم و حتی ضامن هم معرفی کردم ، بعد گفتن برو هفته دیگه بیا برای جواب استعلام ، هفته بعدش که رفتم گفتند اعتبار تموم شد
خودتون جای من بودید با این همه دوندگی و چند روز الافی ناراحت نمیشدید؟
و تکلیف این وام ها چی شد. تا حالا از هیچ وامی استفاده نکرده بودم

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد