کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

تارنمای تخصصی کلکسیون ذخایر میکروبی کشاورزی راه اندازی شد

با راه اندازی تارنمای تخصصی کلکسیون ذخایر میکروبی کشاورزی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی زمینه ارتباط و دسترسی آنلاین به اطلاعات نمونه های ثبت شده در این کلکسیون تخصصی کشور فراهم شد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از سایت پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ، دکتر مریم هاشمی، رییس بخش تحقیقات میکروبی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی با اعلام این مطلب به روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: کلکسیون تخصصی میکروارگانیسم‌های کشاورزی با توجه به اهمیت ذخایر میکروبی و فرآورده های بیولوژیک حاصل از آنها در اقتصاد بخش کشاورزی و توسعه پایدار براساس شرح وظایف مندرج در اساسنامه پژوهشکده راه اندازی شده و از سال 2003 میلادی به عضویت فدراسیون بین‌المللی کلکسیون های میکروبی درآمده است.

وی عمده اهداف این کلکسیون را حفظ و نگهداری ذخایر میکروبی مورد استفاده در بخش کشاورزی، ارائه خدمات شناسایی مولکولی و تعیین ویژگی های بیوشیمیایی انواع میکروارگانیسم‌ها به پژوهشگران و توسعه روشهای کارآمد در حفظ ذخایر میکروبی عنوان کرد.

هاشمی توسعه زیرساخت های فیزیکی و تجهیزاتی و روش های جدید شناسایی موثر میکروارگانیسم‌ها و جداسازی، شناسایی و نگهداری انواع میکروارگانیسم‌های مورد استفاده در کشاورزی و صنایع وابسته با رعایت حقوق مالکیت معنوی و توسعه را از جمله دستاوردها و برنامه های جاری پژوهشکده در زمینه کلکسیون ذخایر میکروبی عنوان کرد.

 


دسته بندی:
برچسب ها : راه اندازی تارنمای تخصصی کلکسیون ذخایر میکروبی کشاورزی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی , کلکسیون ذخایر میکروبی کشاورزی , ذخایر میکروبی کشاورزی , میکروارگانیسم‌های مورد استفاده در کشاورزی و صنایع وابسته , میکروارگانیسم‌ , کشاورزی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد