کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

1.1 میلیون تن محصولات شیلاتی امسال در کشور تولید شد

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: تولید محصولات شیلاتی امسال در کشور به یک میلیون و یکصد هزار تُن رسید.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ، پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، حسن صالحی عصر روز چهارشنبه در آئین آغاز عملیات احداث شهرک ماهی های زینتی راوند کاشان افزود: این رقم در سال 79 نزدیک به 400 هزار تُن و در سال گذشته یک میلیون تُن بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: هدفگذاری سازمان شیلات برای تولید محصولاتی شیلاتی در برنامه پنج ساله ششم، بیش از یک میلیون و 600 هزار تُن است.

صالحی گفت: سالانه افزون بر 200 میلیون قطعه انواع ماهی زینتی در کشور تولید می شود که با هدفگذاری تعیین شده در برنامه ششم، این رقم باید به 500 میلیون قطعه برسد.

رئیس سازمان شیلات ایران همچنین ایجاد واحد تحقیقات و توسعه طرح های حوزه شیلات در دانشگاه کاشان را خواستار شد.

عملیات احداث شهرک ماهی های زینتی راوند کاشان در زمینی به وسعت 300 هکتار در چهار مرحله آغاز شد که برای مرحله نخست آن با مساحت 57 هکتار، 50 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

شهرستان کاشان با دارا بودن 800 واحد کارگاه تولید ماهی زینتی که عمده آنها در منطقه راوند کاشان قرار دارد، سالانه افزون بر 70 میلیون قطعه ماهی زینتی تولید می کند.

 


دسته بندی:
برچسب ها : محصولات شیلاتی , انواع ماهی زینتی در کشور , ماهی زینتی , هدفگذاری سازمان شیلات برای تولید محصولاتی شیلاتی , سازمان شیلات ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد