کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 13 آذر 1402
کشاورزی روز

ساخت ربات "تارزان" برای نظارت بر تولید محصولات کشاورزی + فیلم

رباتی در موسسه تکنولوژی Georgia Tech (واقع در جورجیا امریکا) به منظور نظارت به شیوه دورانی (چرخشی) ساخته شد.
به گزارش کشاورزی روز به نقل از  ایانا از ، وب سایت engadget بیان کرده است ، برخی از کشاورزان در حال حاضر از هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر محصولات خود بهره می برند، اما یک تیم از محققان موسسه تکونولوژی Georgia Tech توانسته اند یک جایگزین به مراتب بهتر بسازند. 
به جای طراحی هواپیماهای بدون سرنشین ، آن ها یک ربات با الهام از حیوانی به نام تنبل (۱) ساخته اند، همچینین نامگذاری "تارزان" به عنوان یک شخصیت شناخته شده بر روی این ربات، به این دلیل است که به صورت چرخشی (نوسانی) از یک مکان به مکان دیگر می تواند حرکت کند.
تارزان با استفاده از پنجه سه بعدی و بازوهای گسترده قادر به نوسان (دوران) بر روی محصولات کشاورزی در مزرعه است و در حالی که می چرخد می تواند اندازه گیری های لازم و تصاویر هر گیاه را با دوربینی که درون خود دارد، بگیرد.
به گفته Jonathan Rogers ، استاد انستیتو تکنولوژی جورجیا و رهبر تیم یاد شده، در حال تلاش برای طراحی "تارزان " به صورت ابزاری با انرژی کارآمد هستیم درست مثل حیوانی به نام تنبل. همچنین محققان در حال تحقیق بر روی ورژنی از این ربات هستند که بتواند با انرژی خورشیدی کار کند، به طوری که مزارع کشاورزی قدر خواهند بود تعدادی از این گونه دستگاه ها در مزارعشان داشته باشند و نیاز به شارژ و یا سوخت مجدد نداشته باشد.

دسته بندی: تازه ها,ماشین آلات,
برچسب ها : محصولات کشاورزی , Jonathan Rogers , موسسه تکونولوژی Georgia Tech , ربات تارزان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد