کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 08 خرداد 1403
کشاورزی روز

افزایش 30 درصدی تولید غلات کشور مرهون توسعه مکانیزاسیون کشاورزی است

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: توسعه مکانیزاسیون کشاورزی موجب افزایش 25 تا 30 درصدی تولید غلات کشور به ویژه گندم و جو آبی و دیم طی سه سال دولت یازدهم شده است. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر کامبیز عباسی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: افزایش 10 تا 15 درصدی تولید برنج کشور ، کاهش 55 تا 60 درصدی هزینه های تولید این محصول و اقتصادی شدن تولید آن نیز مرهون بکارگیری مکانیزاسیون است.

وی در عین حال ورود 79 هزار دستگاه انواع تراکتور در مزارع و باغات طی دولت یازدهم را در تاریخ کشاورزی ایران بی سابقه خواند.

وی افزود: در این مدت 2300 دستگاه انواع کمباین برداشت غلات، نزدیک به 4500 دستگاه کمباین برنج، بیش از 12 هزار و 800 دستگاه انواع بذر کار غلات نزدیک به 2380 دستگاه نشاکار برنج و بیش از 97 هزار دستگاه انواع سمپاش به عرصه کشاورزی تزریق و در اختیار بهره برداران قرار گرفته است.

عباسی با اذعان به این که ورود ماشین ها و ادوات کشاورزی منجر به افزایش سطح عملیات مکانیزه در اراضی کشور شده است، گفت: در دولت تدبیر و امید بیش از دو میلیون و 570 هزار هکتار به سطح کاشت مکانیزه کشور، بیش از یک میلیون و 280 هزار هکتار به سطح عملیات سمپاشی، بیش از290 هزار هکتار به سطح برداشت مکانیزه برنج با کمباین افزوده شده است.

این مقام مسوول در عین حال اضافه کرد: در این مدت 142 هزار هکتار نیز افزایش سطح نشا کاری برنج داشته ایم.

وی اظهار داشت: برای نخستین بار در دولت یازدهم مکانیزاسیون به تمام زیر بخش های تولیدی بخش کشاورزی تسری پیدا کرده و این در حالی است که در گذشته صرفا در حوزه زراعت متمرکز بوده ایم.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: اکنون مکانیزاسیون در بخش های باغبانی، دام و طیور، آبزی پروری، جنگل و مرتع و منابع طبیعی و گیاهان دارویی توسعه پیدا کرده است.

 


دسته بندی:
برچسب ها : افزایش 30 درصدی تولید غلات کشور , تولید غلات کشور , توسعه مکانیزاسیون کشاورزی , دکتر کامبیز عباسی , مکانیزاسیون , افزایش سطح عملیات مکانیزه در اراضی کشور , ماشین ها و ادوات کشاورزی , برداشت مکانیزه برنج با کمباین , افزایش سطح نشا کاری برنج ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد