کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

اختصاص اعتبار ۲۷ میلیارد تومانی برای صیادان ایرانی آسیب‌دیده از حملات دزدان دریایی سومالی

برای حمایت از آسیب‌دیدگانی که در دریای عمان از سوی دزدان دریایی سومالی، دچار خسارت شده و بخشی از سرمایه خود را از دست داده‌اند، هیات وزیران مصوبه‌ای را تنظیم کرده که مطابق آن ۲۷ میلیارد تومان اعتبار (هزینه‌ای و تسهیلاتی) در اختیار صیادان آسیب دیده قرار می‌گیرد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا، هیات وزیران در جلسه ۳۱/۲/۱۳۹۶ به پیشنهاد وزارت کشور و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱-مبلغ یکصد و سی میلیارد (۱۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال به صورت هزینه‌ای به ترتیب مبلغ ۱۰ میلیارد (۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال برای استانداری سیستان و بلوچستان، از محل منابع ماده (۱۲) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)-مصوب ۱۳۹۳- برای تامین هزینه‌های ناشی از امهال سه ساله تسهیلات دریافتی صاحبان لنج‌های خسارت دیده توسط دزدان دریایی سومالی در دریای عمان به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث غیر مترقبه در اختیار استانداری یادشده قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

۲-مبلغ یکصد و چهل میلیارد (۱۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال تسهیلات بانکی از محل منابع بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، برای جبران خسارت وارده به صاحبان لنج‌های خسارت دیده توسط دزدان دریایی سومالی در دریای عمان با سود و کارمزد ۱۲ درصد با پرداخت هفت ساله با معرفی استانداری‌های ذی‌ربط به شرح جدول زیر به خسارت دیدگان پرداخت می‌شود. بدهی احتمالی سنوات قبل آسیب‌دیدگان به بانک‌ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

ارقام به میلیون ریال

موضوع

میزان اعتبار

دستگاه اجرایی

پرداخت خسارت به صاحبان لنج‌های خسارت‌دیده

۱۰,۰۰۰

استانداری هرمزگان

۱۳۰,۰۰۰

استانداری سیستان و بلوچستان

جمع کل

۱۴۰,۰۰۰

 ۳-سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (۲) این تصویب‌نامه را تضمین و تعهد می‌کند که هزینه‌های یاد شده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور کرده و به شبکه بانکی پرداخت کند و این تضمین نافی مسئولیت بانک‌های عامل در وصول مطالبات‌شان نیست.

۴-سازمان برنامه و بودجه استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان موظفند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند جبران خسارت، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کنند.

 

 

 

دسته بندی:
برچسب ها : صیادان ایرانی آسیب‌دیده از حملات دزدان دریایی سومالی , صیادان ایرانی , حملات دزدان دریایی سومالی , دزدان دریایی سومالی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد