صفحه اصلی   خبر   کشاورزی   تولید گندم ایران ۲۵ درصد بیشتر از میانگین ۵ سال اخیر
تولید گندم ایران ۲۵ درصد بیشتر از میانگین ۵ سال اخیر

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز دوشنبه 03 مهر 1402
کشاورزی روز

تولید گندم ایران ۲۵ درصد بیشتر از میانگین ۵ سال اخیر

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، در تازه ترین گزارش سه ماهه خود با عنوان «چشم‌انداز محصولات کشاورزی و وضعیت غذایی» در جهان، از ثبات تولید گندم در ایران برای سال زراعی ۲۰۱۷ و امکان تحقق تولید ۱۳,۵ میلیون تنی گندم  ايران برای امسال خبر داد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از روابط عمومي شركت بازرگاني دولتي ايران  ؛ بر اساس پیش بینی اين سازمان نیمه دوم سال ۲۰۱۷ (خرداد ۱۳۹۶) ، وضعیت آب و هوایی مناسب باعث شده تا ایران در سال زراعی جدید به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح منطقه ای گندم پس از ترکیه باقی بماند.

براساس گزارش فائو ؛ انتظار می‌رود تولید گندم ایران در سال زراعی ۲۰۱۷  همانند  سال ۲۰۱۶ یعنی در رقم ۱۳,۵ میلیون تن باقی بماند و بدین ترتیب ۲۵ درصد بیش از میانگین برداشت در پنج ساله اخیر باشد.

در اين گزارش آمده است: تولید دانه‌درشت‌ها در ايران  برای  سال  ۲۰۱۷ نیز با افزایشی ۱۰۰ هزارتنی نسبت به سال ۲۰۱۶، بالغ بر ۴ میلیون تن برآورد می‌شود.، تولید برنج در ایران نیز وضعیت مشابهی داشته و با افزایش ۱۰۰ هزار تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ به ۲.۶ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ خواهد رسید.

فائو مجموع تولید غلات ایران در سال ۲۰۱۷ را بالغ بر 20.1 میلیون تن اعلام کرده که از رشد ۲۰۰ هزار تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ برخوردار است.


دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها : تولید گندم ایران , تولید گندم , گندم ایران , گندم , تولید گندم ایران در سال زراعی ۲۰۱۷ ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد