کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 28 فروردین 1403
کشاورزی روز

سرپرست دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها منصوب شد

صبح امروز (چهارشنبه) طی حکمی از سوی خداکرم جلالی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور فرهاد سرداری به عنوان سرپرست دفتر امور بیابان این سازمان منصوب شد.

 به گزارش کشاورزی روز به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، پیش از این عباس کارگر به مدت  6 سال مدیر این حوزه بود که اکنون به بازنشستگی نایل آمد و سرداری معاون دفتر امور بیابان جانشین کارگر شد.

نگهدار اسکندری مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها در سخنانی کارگر را مدیری متعهد و  دلسوز در کار خواند و گفت: توجه به مردم و مشارکت مردم در کارهای بیابان زدایی از خصوصیات و اعتقادات مهندس کارگر بود.

اسکندری افزود: پدیده گردوغبار امروز یک مسئله حیاتی برای سازمان جنگلهاست و به همراه طرح آبخیزداری در ردیف پروژه های اقتصاد مقاومتی است.

وی با توجه به بحران زیست محیطی خوزستان و وجود پدیده ریزگرد در این استان  وظایف و نقش دفتر بیابان زدایی را در مدیریت آن  مهم و تاثیر گذارخواند.

اسکندری پروژه ترسیب کربن را که توسط دفتر اموربیابان پیگیری می شود بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و یادآور شد باید دامنه  این طرح در منابع طبیعی توسعه و گسترش پیدا کند.

 عباس کارگر گفت: در طول خدمتم در حوزه بیابان هیچ گاه احساس مدیر بودن نداشتم و همواره سعی کردم در کنار کارکنان باشم و اگر کاری در امر بیابان صورت گرفته نتیجه یک کار جمعی و تیمی بوده است.

وی گفت: در حاشیه دریاچه ارومیه اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است ، در ارومیه زیر 17 درجه سانتیگراد کار نهال کاری و اقدامات قرق صورت گرفته و این اقدامات بزرگ نتیجه زحمات اداره کل منابع طبیعی آذربایجان ، ستاد سازمان و مشارکت مردم محلی بوده است.

فرهاد سرداری سرپرست جدید دفتر امور بیابان در مراسم معارفه خود گفت: با وفاق و همدلی ای که مهندس کارگر در دفتر امور بیابان ایجاد کرد بسیار سخت است جانشین ایشان بودن.

وی گفت: دفتر امور بیابان به عنوان یک دفتر فنی همیشه دارای برنامه مدون بوده و بر اساس آن کارش را پیش می برد و با کارشناسان مجربی که دارد کارها می تواند با هماهنگی بیشتری پیش برود.

همچنین در مراسم  معارفه سرپرست دفتر امور بیابان، علی محمد بیرگانی رییس گروه مطالعات بیابانی گفت: از مهندس جلالی و دیگر روسای سازمان جنگل ها تشکر می کنم که فردی را از داخل مجموعه که شایسته تر بوده به عنوان مدیر دفتر بیابان برگزیدند و باید این روش و مدل مدیریتی در سایر بخش های سازمانی اجرایی شود تا موجب تقویت  باورهای سازمانی گردد.

طهماسبی بیرگانی سر انجام  متن لوح تقدیری که توسط  کارکنان دفتر امور بیابان در رسای مهندس کارگر به تحریر در آمده بود را در مراسم قرائت کرد.


 
 

دسته بندی:
برچسب ها : سرپرست دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها , دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها , امور بیابان سازمان جنگل ها , فرهاد سرداری ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد