کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز شنبه 05 اسفند 1402
کشاورزی روز

آمادگی برای عرضه مرغ منجمد در بازار/ تا دو روز آینده قیمت مرغ متعادل می‌شود

قیمت مرغ، طی چند روز گذشته در پایتخت افزایش داشت و به بیش از مقداری که باید باشد، رسید. در حالی که شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران، برای تنظیم بازار تدابیر ویژه‌ای اندیشیده است.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، مدیر کل امور پشتیبانی امور دام استان تهران، گفت: هیچ مشکلی برای تنظیم بازار وجود نداشته و ذخایر به اندازه کافی وجود دارد.

یوسف جلوخانی، با اشاره به اینکه وزیر جهاد کشاورزی، قیمت متعادل برای مرغ را هفت هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم عنوان کرده است، افزود: در حال حاضر که قیمت این محصول به بالای هشت هزار تومان رسیده، این وظیفه شرکت پشتیبانی است که به بازار ورود کرده و تا نرخ‌ها به تعادل نرسیده است، از آن خارج نشود.

به گفته وی، اکنون مرغ منجمد تنظیم بازاری، در حدود ۱۵ مرکز اصلی میوه و تره‌بار با قیمت پنج هزار و ۳۰۰ تومان درب سردخانه و پنج هزار و ۷۰۰ تومان در شبکه مویرگی به دست مصرف‌کننده می‌رسد. ضمن اینکه مراکز سیار هم بخش دیگری از توزیع را بر عهده گرفته و برای تعادل بخشی به قیمت‌ها تلاش می‌کنند.

جلوخانی، عنوان کرد: اگرچه با کاهش عرضه به دلایل مختلف، در برخی برهه‌های زمانی، قیمت مرغ افزایش می‌یابد، اما با ورود شرکت پشتیبانی و عرضه مرغ منجمد در اوزان یک‌هزار و ۲۰۰ تا دو هزار گرم، بدون شک تا یکی، دو روز آینده دوباره نرخ‌ها به حالت عادی بر خواهد گشت.

وی اعلام کرد: تعاونی‌های مصرف و تشکل‌های مربوطه برای دریافت مرغ منجمد، می‌توانند از طریق تنظیم بازار اقدام کرده و به هر اندازه که نیاز دارند، از این محصول خریداری کنند.

 

 


دسته بندی:
برچسب ها : عرضه مرغ منجمد در بازار , عرضه مرغ منجمد , مرغ منجمد , تا دو روز آینده قیمت مرغ متعادل می‌شود , قیمت مرغ ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد