کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 04 اسفند 1402
کشاورزی روز

تسهیلات ویژه بانک کشاورزی برای طرح های کشت گلخانه ای اعلام شد

 مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست مشترک مدیران بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی از تسهیلات ویژه بانک کشاورزی برای کشت های گلخانه ای خبر داد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، در این جلسه که بعدازظهر امروز یکشنبه ۱۸ تیر با حضور  محمدعلی طهماسبی معاون وزیر جهادکشاورزی در امور باغبانی، روح الله خدارحمی عضو هیات مدیره و فرهاد فنودی معاون امور اعتباری و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی، شماری از مدیران و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی و همچنین تعدادی از فعالان و تولیدکنندگان این حوزه  برگزار شد، شهیدزاده ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع فعالان عرصه تولید متراکم اظهار کرد: برای ما اجرای کشت های گلخانه ای و طرح های پرورش ماهی در قفس جزو اهداف استراتژیک است؛ چراکه از اهداف مهم ستاد اقتصاد مقاومتی و مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

وی افزود: به همین مناسبت، متناسب با اختیارات و ریسک پذیری خود، تسهیلات حمایتی را برای پروژه های کشت گلخانه ای در نظر گرفته ایم که از آن جمله می توان به پرداخت تسهیلات درقبال اخذ وثیقه معادل اصل تسهیلات و اخذ ضمانت بابت الباقی سود و متفرعات اشاره کرد.

شهیدزاده تصریح کرد: سیاست ما در بانک کشاورزی در مواجهه با مشکلات ، گفتگو و بررسی مشکل با مشورت مشتری، بررسی راهکارهای چند جانبه و نهایتا انتخاب بهترین راه حل برای حل مشکل است.  

وی در خاتمه با اشاره به این که موفقیت تولیدکنندگان، تضمین بازگشت سرمایه بانک و از دغدغه های بانک کشاورزی است گفت: شایسته است هم زمان با اجرا، بازارهای داخلی و خارجی درنظر گرفته شوند، برای ورود به بازارهای متنوع برنامه ریزی شود و زیرساخت های صادرات محصولات گلخانه ای مورد بررسی قرار گیرند.

بر اساس این گزارش در این جلسه همچنین طرفین، ضمن بررسی تخصصی و اقتصادی طرح های عمده کشت گلخانه ای، پیرامون مشکلات اجرایی موجود و راهکارهای رفع آن ها گفتگو و تبادل نظر کردند.

این گزارش می افزاید بانک کشاورزی در مدت فعالیت چهار ساله دولت تدبیر و امید جمعا ۲۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد، توسعه و تکمیل بالغ بر ۶۵ هزار فقره تاسیسات کشت گلخانه ای در کشور پرداخت کرده است.

 توسعه کشت های گلخانه ای به عنوان یکی از استراتژی های اقتصادی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بسیار مورد تاکید مقام معظم رهبری است و به دستور مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در اولویت پرداخت های این بانک قرار دارد.

 

 

 


دسته بندی:
برچسب ها : طرح های کشت گلخانه ای , کشت گلخانه ای , تسهیلات ویژه بانک کشاورزی برای طرح های کشت گلخانه ای ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد