کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

سومین مرحله پرداخت خسارت زیان دیدگان و تلفات پلنگ پرداخت می شود

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سومین مرحله پرداخت خسارت تلفات پلنگ و زیان دیدگان از حمله پلنگ در سال 95 در تاریخ 27 تیرماه برگزار می شود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از سایت سازمان حفاظت محیط زیست ، علی تیموری افزود: در این مراسم هم خسارت افرادی که دامهایشان با حمله پلنگ تلف شد و هم پلنگ هایی که تلف شدند یعنی ضرر و زیان بر محیط زیست توسط شرکت بیمه ما پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه چند وقت پیش خسارت چهار قلاده پلنگ پرداخت شد اظهار کرد: در این مراسم خسارت 6 پلنگ دیگر از سوی شرکت بیمه به صندوق ملی محیط زیست پرداخت می شود تا در راستای حفاظت از زیستگاه پلنگ هزینه شود.

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هزینه خسارت هر یک قلاده پلنگ 60 میلیون تومان است که در این مراسم 360 میلیون تومان به صندوق ملی محیط زیست پرداخت می شود.

وی افزود: همچنین در این مراسم خسارت دمداران 11 استان از جمله کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، فارس، یزد، گیلان و مازندران پرداخت می شود که میزان پرداخت بر اساس میزان تلفات و نوع دام متفاوت است.

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: با این پرداخت ها شرکت بیمه ما به تمام تعهدات خود در سال 95 با توجه به اسناد ارائه شده عمل کرده است. 

وی اظهار کرد: تفاهم نامه پرداخت خسارت تلفات پلنگ میان سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت بیمه ما پنج ساله است که بیمه نامه آن هر سال باید تمدید شود که امسال تمدید شده است.

تیموری در پاسخ به اینکه آیا موردی بوده که خسارت آن پرداخت نشده باشد گفت: تاکنون هر پرونده ای که از استان ها آمده و پرونده هایشان تکمیل بوده خسارت آن پرداخت شده است.

وی با اشاره به انتشار خبری در یکی از خبرگزاری ها مبنی بر اینکه خسارت دامداران یکی از استان ها پرداخت نشده است افزود: وقتی پرونده ای که از استان ها به سازمان محیط زیست ارسال می شود تکمیل باشد قطعا پرداخت صورت می گیرد.

 

دسته بندی:
برچسب ها : سومین مرحله پرداخت خسارت زیان دیدگان و تلفات پلنگ , پلنگ , پرداخت خسارت زیان دیدگان و تلفات پلنگ ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد