کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 13 آذر 1402
کشاورزی روز

هلند رقیبی سرسخت برای گل های ایران

رئیس سابق بازار گل و گیاه تهران با اعلام این مطلب گفت: کشورهای حوزه خلیج فارس، آذربایجان، تاجیکستان و ارمنستان مقاصد عمده صادرات گل تولیدی ایران هستند.

غلامرضا محمدولی افزود: این صنعت، به‌دلیل اینکه مکانیزه نیست و به‌ صورت سنتی تولید می‌شود، در حال نزول بوده و تولیدکننده‌های متوسط در این بازار برچیده می‌شوند.

وی درباره ایام پرفروش و کم‌فروش این محصول در بازار خاطرنشان کرد: در ایام ولادت ائمه اطهار و عید نوروز فروش گل افزایش و در ماه صفر و ماه مبارک رمضان میزان فروش گل کاهش پیدا می‌کند و قیمت گل در زمستان به‌دلیل افزایش مصرف سوخت و جمع‌آوری آن در فضای آزاد هزینه تولید آن افزایش می‌یابد.

محمدولی ادامه داد: مصرف روزانه گل تهران و حومه از دو هزار شاخه تا دو میلیون شاخه متغیر بوده و گل‌های پرمصرف لیلیوم، گلایل، میخک، رز و گل‌های فصلی مانند سوسن و ارکیده است.

وی تصریح کرد: کشورهای دیگری مانند هلند مشتری گل ایرانی هستند، ولی به‌دلیل عدم پشتوانه تولید ثابت و منسجم گل در این صنعت توانایی تأمین یکنواخت حجم مورد نظر وجود ندارد.

فعال بخش خصوصی در پایان یادآور شد: هلند و ترکیه رقیب سرسخت صنعت گل ایران هستند و در صورت تعلل، جایگزین بازار گل کشور می‌شوند./

منبع :http://www.iana.ir

دسته بندی:
برچسب ها : بازار گل و گیاه , بازار گل و گیاه تهران , صادرات گل , فروش گل , گل ایرانی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد