کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز یکشنبه 12 آذر 1402
کشاورزی روز

مراسم اعطای دهمین دوره جایزه ملی محیط زیست به برگزیدگان در هفته محیط زیست

جلسه هیات داوران دهمین دوره جایزه ملی محیط زیست با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

ابتکار در این جلسه  با یادآوری اینکه جایزه ملی محیط زیست جزئی از قانون حفاظت و بهسازی است، گفت: خوشبختانه در دولت اصلاحات با برگزاری هفت دوره جایزه ملی محیط زیست، انگیزه بسیار بالایی در بین مردم، کارشناسان، مدیران و متخصصان، فعالان عرصه محیط زیست برای فعالیت هر چه بهتر در این عرصه ایجاد شده بود که متاسفانه با عدم اجرای آن در دولت گذشته، این فرصت مهم نیز از بین رفت.

معاون رئیس جمهور با ابراز خرسندی از برگزاری دومین دوره اهدای جایزه ملی محیط زیست در دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: این اتفاق بزرگی است زیرا منجر به تشویق افرادی می شود که در جستجوی مسیری فراتر از روال عادی زندگی خود، مسیری را انتخاب کرده اند که بر حفظ محیط زیست و در نتیجه ارتقاء کیفیت زندگی مردم تاثیر گذار است.

بنابراین گزارش، مهناز مظاهری معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و دبیر دهمین دوره جایزه ملی محیط زیست در این جلسه گزارشی از روند اقداماتی که تا کنون صورت گرفته، ارائه داد و گفت: طی اعلام فراخوان جایزه ملی محیط زیست در پاییز و زمستان 1393، تعداد 161 پرونده واجد شرایط بررسی شناخته شد.

وی افزود: این پرونده ها در جلسات متعدد کمیته علمی با حضور متخصصین و کار شناسان محیط زیست بررسی و تعدادی به عنوان کاندیدای دریافت جایزه ملی محیط زیست به هیات داوران معرفی شدند.

مظاهری تصریح کرد: هیات داوران پس از بررسی پرونده ها، برگزیدگان را انتخاب و نتیجه طی مراسمی با حضور مقامات کشوری در هفته محیط زیست اعلام می شود.

وی با بیان اینکه جایزه ملی محیط زیست خرداد ماه همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست به برگزیدگان اعطا می شود تصریح کرد: به استناد ماده 46 آیین نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ، شورایعالی حفاظت محیط زیست از فعالیت های ارزنده افراد حقیقی و حقوقی حافظ محیط زیست قدردانی می کند.

به گفته مظاهری، داشتن ابداعات، اختراعات، خلاقیت ها، ابتکارات و طرح های بارزی که موجب کاهش هزینه ها و جلوگیری از آلودگی ها یا تخریب محیط زیست در سطح وسیع می شود و همچنین ارایه طرح ها ، پروژه های کاربردی ، مطالعات و تحقیقات علمی ارزشمند و موثر در پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست، از محورهای مصوب برای دریافت این جایزه ملی محیط زیست است. 

منبع : سازمان حفاظت محیط زیست

دسته بندی:
برچسب ها : دهمین دوره جایزه ملی محیط زیست , جایزه ملی محیط زیست , محیط زیست , فعالان عرصه محیط زیست , معصومه ابتکار , سازمان حفاظت محیط زیست , دبیر دهمین دوره جایزه ملی محیط زیست , مهناز مظاهری , هفته محیط زیست , شورایعالی حفاظت محیط زیست , پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد