کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

نرخ پیشنهادی وزارت جهاد برای خرید گندم 800 تومان

توکلی معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز در نشست خبری با نسبت دادن موفقیت‌های کشاورزی سال گذشته به 4.5 میلیون بهره‌بردار و مدیریت مناسب اظهار داشت: به رغم تحریم‌های سنگینی که انجام شد موفقیت‌های بخش کشاورزی بسیار مناسب بود.

معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی افزود: موفقیت‌های بخش کشاورزی در شرایط تحریم مزیت این بخش را نسبت به سایر بخش‌ها مشخص کرد و نشان داد که بدون تکیه بر امکانات خارجی امنیت غذایی کشور رقم می‌خورد و افزایش صادرات هم مؤید همین مزیت‌ها است .

همچنين معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه کشاورزان از قیمت خرید تضمینی 650 تومان گندم اظهار رضایت ندارند،گفت: نرخ خرید تضمینی گندم امسال 550 تومان تعیین شده بود که بعد از پیگیری‌های انجام شده به 650 تومان برای گندم معمولی و 680 تومان برای گندم دوروم افزایش یافت.

وی ادامه داد: با توجه به هزینه‌هایی که کشاورزان دارند ما هم امیدواریم دولت در قالب تشکل‌ها این قیمت را بررسی و در مورد آن تجدیدنظر کند.

توکلی گفت: قیمت پیشنهادی وزارت کشاورزی با نرخ 800 تومان در هر کیلو داده شده است و منتظر هستیم دولت تصمیم خود را اعلام کند.

منبع : خبرگزاري فارس

دسته بندی:
برچسب ها : گندم , خريد تضميني گندم , نرخ گندم , قيمت خريد تضميني گندم ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد