کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

دهمین مجمع بین‌المللی جنگل برگزار می‌شود

دهمین مجمع بین‌المللی جنگل وابسته به سازمان ملل متحد با حضور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ترکیه برگزار می‌شود.

 

 

 علیرضا اورنگی - معاون وزیر جهاد کشاورزی - در رأس هیاتی امروز - 18 فروردین - برای شرکت در این نشست به استانبول سفر کرد.

 

بر اساس این گزارش، نخستین مجمع بین‌المللی جنگل در سال 2000 میلادی با هدف تشویق حفظ گونه‌های جنگلی، مدیریت بهینه و پایدار و توسعه جنگل‌ها در جهان و تقویت تعهدات سیاسی دولت‌ها در این ارتباط توسط سازمان ملل تشکیل شد.

 

ترکیه میزبان دهمین مجمع جنگل (unff-10) خواهد بود که به مدت دو روز در مرکز فرهنگی لطفی‌کردار که یکی از بزرگترین مراکز برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی استانبول است، برگزار می‌شود.

 

ویسلر اروغلو - وزیر جنگل‌داری و امور آب ترکیه - که به نمایندگی از ترکیه در نهمین مجمع جنگل در سال 2011 میلادی در نیویورک شرکت کرده بود، رایزنی‌های فشرده‌ای را برای میزبانی کشورش انجام داد.

 

ترکیه که تلاش دیپلماتیک گسترده‌ای را برای تبدیل کردن استانبول به یکی از مراکز مهم سازمان‌ها و نهادهای سازمان ملل انجام می‌دهد، برای نخستین بار میزبان این مجمع است.

 

بر اساس این گزارش، جنگل‌ها و توسعه اقتصادی محور اصلی دهمین مجمع جنگل سازمان ملل متحد را تشکیل می‌دهد و انتظار می‌رود نمایندگان رسمی و نهادهای مدنی و محافل دانشگاهی بیش از 193 کشور جهان در این نشست‌ها شرکت کرده و ابعاد مختلف مساله جنگل در ارتباط با اقتصاد، تامین مالی و جوانب زیست محیطی آن را بررسی کنند. 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : دهمین مجمع بین‌المللی جنگل وابسته به سازمان ملل مت , دهمین مجمع بین‌المللی جنگل , جنگل‌ ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد