کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

در پایان قرن بیست و یکم سطح دریاها بین 26 تا 28 سانتی متر بالا خواهد آمد

دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار تسریع در روند مذاکرات برای دستیابی به توافق جامع درباره تغییرات آب و هوایی شد .

بان کی مون که با لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه در یک کنفرانس خبری شرکت کرده بود، درباره اتخاذ تدابیری که از افزایش گرمای زمین به میزان بیش از دو درجه سانتیگراد جلوگیری شود، محتاطانه اظهار خوشبینی کرد. 
وی گفت: کنفرانس پاریس مرحله نهایی به شمار می رود چرا که سران کشورها متعهد شده اند در جریان آن به یک توافق بلندپروازانه درباره تغییرات آب و هوایی دست پیدا کنند. ما نباید زمان را از دست بدهیم چرا که گرم شدن زمین سریع تر از آنچه که تصورش را داشته باشیم، اتفاق خواهد افتاد.
بر اساس گزارش گروهی از دانشمندان، فعالیت انسانی اصلی ترین عامل گرمایش زمین است.
احتمال تاثیر فعالیت های صنعتی و به ویژه تولید گسترده گازهای گلخانه ای، در گزارش های پیشین این گروه در سال های 2007 و2001 به ترتیب 90 و 60 درصد عنوان شده بود.
گزارش این گروه کارشناسی همچنین هشدار می دهد که روند افزایش دمای زمین که از ابتدای قرن بیستم میلادی شروع شده، برای دوره ای طولانی ادامه می یابد، اگرچه طی پانزده سال اخیر روند گرمایش کره خاکی بر اثر عوامل طبیعی کند شده است.
بنا به این گزارش، در صورت تداوم روند کنونی، در پایان قرن بیست و یکم، دمای هوای کره زمین میان سه دهم تا نزدیک به5 درجه سانتیگراد افزایش یافته و سطح دریاها بین 26 تا 28 سانتی متر بالا خواهد آمد.

منبع : سایت سازمان حفاظت محیط زیست

دسته بندی:
برچسب ها : دبیر کل سازمان ملل متحد , بان کی مون , گرم شدن زمین سریع تر از آنچه که تصورش را داشته باشیم، اتفاق خواهد افتاد , فعالیت انسانی اصلی ترین عامل گرمایش زمین است , تولید گسترده گازهای گلخانه ای , روند افزایش دمای زمین که از ابتدای قرن بیستم میلادی شروع شده است , طی پانزده سال اخیر روند گرمایش کره خاکی بر اثر عوامل طبیعی کند شده است , گرمایش کره خاکی , روند گرمایش کره خاکی , قرن بیست و یکم ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد