کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

پذيرش دانشجو دررشته پرورش اسب درتبریز

بنیانگذار دانشکدهٔ دامپزشکی دانشگاه تبریز بر لزوم حمایت از نژاد اسب اصیل ایرانی و عدم انقراض آن تاکید نمود.

دکتر حسنعلی مه پیکر استاد پیشکسوت دانشكده دامپزشكي دانشگاه تبریز در جلسه بررسی اهمیت پرورش اسب در آذربایجان شرقی که در محل سالن جلسات سازمان برگزار شده بود ضمن ابراز تشکر از رئيس سازمان جهادکشاورزي آذربایجان شرقی جهت تحقق پذيرش دانشجو در رشته پرورش اسب در مرکز آموزش جهادکشاورزی در تبریز که براي اولين بار در شمالغرب كشور صورت گرفته است افزود: پذيرش دانشجو دررشته پرورش اسب در تبریز در راستای حمایت از اسب اصیل ایرانی ، امری مبارک و درخور تقدیر بوده است. دامپزشک و کارشناس اسب های اصیل با بیان اینکه تنها هدف ما گسترش اسب اصیل ایرانی بخصوص اسب نژاد قره باغی می باشد افزود: نباید اجازه دهیم نژادهای اسب ایرانی منقرض شود، وی با بیان اینکه متاسفانه قوانين مدوني در خصوص اسب سواري وجود ندارد گفت: علاقمندان به پرورش اسب و ورزش اسب سواري در زمينه نگهداري و مديريت اسب و سواركاري نياز به آموزش دارند .

دکتر مه پیکر با بیان اینکه صنعت پرورش اسب کشور نیاز به حمایت های همه جانبه دارد افزود :کشور ما توان بالایی در زمینه پرورش و رشد صنعت اسب داری دارد و این مهم با تحقیقات و پژوهشهای علمی توان بالاتری می یابد.

منبع : خبرگزاری ایانا

دسته بندی:
برچسب ها : حمایت از نژاد اسب اصیل ایرانی , پذيرش دانشجو دررشته پرورش اسب , پذيرش دانشجو دررشته پرورش اسب در تبریز در راستای ح ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد