کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

افزایش تولید علوفه با همکاری فائو در ایران

دو پروژه «ژرم پلاسم و افزایش تولید گیاهان علوفه ای برای بهبود معیشت » و  «بهره‌بری از منابع ژنتیکی گیاهی کشاورزی و غذا جهت سازگاری با تغییرات آب و هوای چهار کشور ایران، مصر، لبنان و اردن» با فائو به امضاء رسید.

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی در این جلسه افزود: به دنبال این هستیم که  امسال چند دوره آموزشی را تا پایان سال جاری، برنامه ریزی و اجرا کنیم و مدیریت دفتر فائو در ایران و دفتر منطقه ای فائو ، می تواند برای اجرای این دوره ها کمک کند.

پرهمت ادامه داد: سالانه در ایران بیش از 8000 طرح تحقیقاتی در بخش کشاورزی اجرا می‌شود که در توسعه علم کشاورزی ایران، منطقه و جهان موثر است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: منابع ژنتیکی سرمایه ملی، منطقه‌ای و جهانی برای توسعه بخش کشاورزی مطرح است و برای آیندگان هم نقش کلیدی خواهد داشت.

مونا نماینده دفتر فائو در ایران نیز به پتانسیل بالای جمهوری اسلامی ایران و وزارت جهاد کشاورزی برای بهره مندی از همکاری های سایر کشورها و انتقال تجربیات اشاره کرد.

منبع : خبرگزاری فارس

دسته بندی:
برچسب ها : کشاورزی , سالانه در ایران بیش از 8000 طرح تحقیقاتی در بخش کش , افزایش تولید گیاهان علوفه ای , ژنتیکی گیاهی کشاورزی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد