صفحه اصلی   خبر   محیط زیست   دامپروری   حوادث   ریز‌گرد‌های غرب کشور تهدیدی برای زنبورستان‌ها
ریز‌گرد‌های غرب کشور تهدیدی برای زنبورستان‌ها

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز دوشنبه 03 مهر 1402
کشاورزی روز

ریز‌گرد‌های غرب کشور تهدیدی برای زنبورستان‌ها

مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران گفت: ریز‌گرد‌ها در استان‌های غربی کشور آغاز شده است که می‌تواند به زنبورستان‌ها و صنعت زنبورعسل آسیب برساند.

 

عفت رییسی سرحدی اظهار کرد: ریز‌گرد‌ها روی گل‌ها می‌نشینند و با خشک‌ کردن منبع شهد آنها باعث می‌شود میزان برداشت عسل کاهش یابد.

 

وی افزود: در صنعت زنبورداری کشور پتانسیل تولید 70 هزار تن عسل در سال وجود دارد که چنین مشکلاتی می‌تواند به این صنعت آسیب برساند اما باید ضمن برطرف‌ کردن معضلات و چالش‌های موجود متوسط برداشت عسل را به 20 کیلوگرم افزایش دهیم.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران گفت: تاکنون درخواست‌های بسیاری به سازمان محیط زیست مبنی بر مقابله با ریز‌گردها و جلوگیری از خسارت‌های احتمالی وارد‌ شده به بخش‌های مختلف مانند صنعت زنبورداری ارسال شده اما پاسخ مناسبی از این سازمان دریافت نکرده‌ایم و اقدامات مناسبی برای جلوگیری از پدیده ریز‌گرد‌ها انجام نشده است.

 

رییسی سرحدی با بیان این‌که پدیده ریز‌گرد‌ها به زنبورستان‌های آذربایجان غربی، کردستان، لرستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان آسیب وارد می‌کند، اظهار کرد: اگر برای حل معضل ریز‌گرد‌ها تدبیری اندیشیده نشود، می‌تواند باعث کاهش جمعیت کندوهای زنبور‌عسل و کاهش میزان تولید عسل در کشور شود. 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی: خبر,محیط زیست,دامپروری,حوادث,
برچسب ها : ریز‌گرد‌ها در استان‌های غربی کشور آغاز شده است که , ریز‌گرد‌ها روی گل‌ها می‌نشینند و با خشک‌ کردن منبع , زنبورداری , زنبور , عسل ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد