کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز یکشنبه 12 آذر 1402
کشاورزی روز

میوه های قاچاق آلوده هستند ، مردم میوه‌ها را خریداری و مصرف نکنند

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از معدوم‌سازی بخشی از محموله‌های میوه قاچاق شده به کشور با هماهنگی دستگاه‌های متولی خبر داد و گفت: به گمرک پیشنهاد شده که واردات کوله‌بری متوقف شود تا واردت تحت نظارت کامل قرار گیرد و ساماندهی شود.

ابوالقاسم حسن‌پور اظهار کرد: با توجه به اینکه میوه‌های قاچاق از فاصله‌های بسیار دور به کشور وارد شده‌اند مسلما برای حفظ و نگهداری آنها از سموم و نگه‌دارنده‌های شیمیایی بسیاری استفاده شده است که از این نظر خطرناک و آلوده هستند.

وی گفت: از نظر وزارت جهاد کشاورزی فقط میوه‌هایی مانند موز، نارگیل، آناناس و انبه مجوز ورود به کشور دارند و مابقی میوه‌ها مانند انگور، نارنگی، هلو، شلیل، زردآلو و میوه‌های عجیب و غریبی مانند پتایا (میوه اژدها) بدون مجوز واردات بوده و به کشور قاچاق شده‌اند.

حسن‌پور با اشاره به معدوم‌سازی بخشی از میوه‌های قاچاق‌شده به کشور توسط نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: برای مقابله و برخورد با میوه‌های قاچاق شده هماهنگی و مکاتبات بسیاری با دستگاه‌های متولی از استان‌های مرزی تا ستاد مبارزه با قاچاق ارز و نیروی انتظامی صورت گرفته است و براساس قانون باید میوه‌های قاچاق شده جمع‌آوری و معدوم شود.

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه مردم میوه‌های قاچاق را خریداری و مصرف نکنند، گفت: سلامت این میوه‌ها هیچ تضمینی ندارد و خطرناک هستند، چراکه محصولی که از فاصله‌های بسیار دور و از طریق راه‌های غیرقانونی به کشور قاچاق می‌شود، سموم و نگه‌دارنده‌های بسیاری در آن استفاده می‌شود تا بتواند بدون آسیب و هدررفت به بازار کشور دیگر وارد شود. 

منبع : سازمان جهاد کشاورزی 

دسته بندی:
برچسب ها : میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی , معدوم‌سازی بخشی از محموله‌های میوه قاچاق شده , میوه‌های قاچاق , سموم و نگه‌دارنده‌های شیمیایی , وزارت جهاد کشاورزی , پتایا , میوه اژدها , نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز , باید میوه‌های قاچاق شده جمع‌آوری و معدوم شود , مردم میوه‌های قاچاق را خریداری و مصرف نکنند ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد