کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

رونمایی از نرم افزار اطلس فقهی پرندگان ایران با حضور خانم دکتر ابتکار

نرم افزار اطلس فقهی پرندگان ایران با حضور خانم دکتر ابتکار معاونت ریاست جمهوری و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در تهران و در غرفه این اداره کل رونمایی شد.

این نرم افزار جامع که شامل معرفی 530 گونه پرنده ایرانی بوده و نخستین و کامل ترین اثر از تمام گونه های پرندگان ایران است، به همت موسسه موضوع شناسی احکام فقهی و موسسه فرهنگی هنری نور راسخون تهیه شده است.

بر اساس این گزارش در این نرم افزار، اطلاعات کامل راجع به هرگونه از پرنده های ایرانی شامل نام فارسی، انگلیسی، عربی و علمی هر پرنده، توضیحات کامل در مورد مشخصات ظاهر هر پرنده، حکم شرعی به لحاظ حلال یا حرام گوشت بودن، تصاویر با کیفیت از هر گونه، فیلم اختصاصی پرندگان، صدای پرنده ها، نقشه پراکندگی هرگونه در سطح کشور و تغذیه مربوط به هر پرنده درج گردیده است.

گفتنی است پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور تعداد بسیاری از سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و شرکت های خصوصی داخلی و خارجی فعال در حوزه محیط زیست از 10 تا 13 اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

منبع : سایت سازمان حفاظت محیط زیست

دسته بندی: تازه ها,
برچسب ها : نرم افزار اطلس فقهی پرندگان ایران , نرم افزار , اطلس فقهی پرندگان ایران , دکتر ابتکار , سازمان حفاظت محیط زیست ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد