کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

جرایم برخورد با متخلفان منابع طبیعی در کشور 10 تا 40 برابر خواهد شد

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور گفت: جرایم برخورد با متخلفان منابع طبیعی در کشور 10 تا 40 برابر خواهد شد.
به گزارش سرویس وبگردی کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، خداکرم جلالی در مراسم کاشت درخت در منطقه اخترآباد ملارد گفت: یکی از مشکلات برخورد با متجاوزان منابع طبیعی ،نامتناسب بودن جرم و مجازات در قانون است، بطوری که اگر فردی در جنگلها یک اصله درخت را قطع کند، تنها 10 میلیون ریال جریمه خواهد شد در حالی که در لایحه جدید این مجازات به 100 میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

وی گفت: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با همکاری دیگر سازمان های مرتبط با منابع طبیعی این لایحه را آماده آرائه به مجلس شورای اسلامی کرده است که براساس آن در مجازات متخلفان منابع طبیعی علاوه بر تناسب جرم و مجازات ، هر ساله براساس تورم افزایش خواهد یافت.

وی افزود: براساس این لایحه که بزودی مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد ، مجازات متخلفان در منابع طبیعی با توجه به نوع تخلف و جرم 10 تا 40 برابر افزایش خواهد یافت تا متخلفان جرات تخریب منابع طبیعی و قطع درختان را نداشته باشند.

منبع : سایت وزارت جهاد کشاورزی

دسته بندی:
برچسب ها : افزایش مجازات متخلفان منابع طبیعی , مجازات متخلفان منابع طبیعی , متخلفان منابع طبیعی , منابع طبیعی , اصله درخت , سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

اين نظر توسط مازنی آنلاین در تاريخ 1394/12/19 و 14:42 دقيقه ارسال شده است.
عالی بود مرسی

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد