کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 28 فروردین 1403
کشاورزی روز

پیشنهادهای ایران در هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه

نشست کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه و همچنین مذاکره با مقام های صنعت شیلات و آبزیان این کشور در شهر آستراخان آغاز شد که قرار است در آن برنامه های همکاری در این حوزه برای سال جاری تدوین شود.
هیات شیلاتی ایران به سرپرستی حسن صالحی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران وارد مسکو شد تا در اجلاس هفتم کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه که جمعه آینده پایان می یابد، شرکت کند.
در این اجلاس زمینه های همکاری دو کشور شامل آبزی پروری، همکاری های تحقیقاتی، صیادی و حفاظت از منابع آبزیان برای سال جاری تدوین می شود.
پیشنهادهای ایران در نشست آستراخان همکاری های مشترک برای توسعه تجارت آبزیان، تبادل پروتکل بهداشتی آبزیان پرورشی، همکاری در پروژه های تحقیقاتی، ارزیابی ذخایر کیلکا، شانه دار خزر، خاویاری، مهاجر و آخرین و ضعیت زیستی و غیرزیستی این دریاچه، مطالعه مشترک در شمال و جنوب و فرآوری آبزیان سطح زی کیلکا، ساردین و میان زی فانوس ماهیان است.
براساس موافقت نامه همکاری های شیلاتی ایران و روسیه امضا شده در سال 1375 که مجالس دو کشور آن را تصویب کرده اند، همه ساله کمیسیون مشترک به تناوب با میزبانی هر یک از کشورها برگزار می شود که تاکنون شش اجلاس تشکیل شده است.
همچنین در حاشیه این نشست، هیات ایرانی از بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری آستراخان روسیه و چند مرکز دیگر پرورش آبریان بازدید خواهد کرد.
محمد پورکاظمی رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی و مرتضی مهران پور رییس گروه امور بین الملل و سازمان های تخصصی سازمان شیلات نیز در مذاکرات کمیسیون مشترک دو کشور شرکت دارند.

منبع : سایت وزارت جهاد کشاورزی

دسته بندی:
برچسب ها : آبزی پروری , هیات شیلاتی ایران , حسن صالحی معاون وزیر جهاد کشاورزی , رییس سازمان شیلات ایران وارد مسکو شد , سازمان شیلات ایران , صیادی و حفاظت از منابع آبزیان , نشست آستراخان , بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری آستراخان روسیه , محمد پورکاظمی رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی , مرتضی مهران پور رییس گروه امور بین الملل و سازمان های تخصصی سازمان شیلات ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد