کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز پنجشنبه 30 فروردین 1403
کشاورزی روز

امضا تفاهم نامه همکاری میان ایران و کره جنوبی در زمینه شیلات

حسن صالحی رئیس سازمان شیلات ایران  ؛ با اشاره به تفاهم نامه همکاری میان ایران و کره جنوبی اظهار داشت: در حضور روسای جمهور دو کشور تفاهم نامه همکاری اقتصادی در زمینه شیلات میان وزیر جهاد کشاوری کشور ما و کره جنوبی به امضا رسید.

وی افزود: با توجه به سابقه دیرینه فعالیت های مدیریت ذخایر آبزیان  و تجارت بین ایران و کره، همکاری های تحقیقاتی و پرورشی تجارت و صادرات آبزیان توافق و درنهایت به امضا رسیده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: همکاری میان دو کشور در خصوص توسعه پروش ماهی در قفس، مدیریت ذخایر، توسعه ماهیگیری و به عبارتی کلیه ابعاد مربوط به شیلات بین دو کشور تفاهم شده است.

رئیس سازمان شیلات با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته میان دو کشور بیان داشت: با توجه به مشکلی که برای رئیس شیلات کره پیش آمد و از همراهی هیات بازرگانی کشورش در سفر به ایران جا ماند، موفق نشدیم راجع به جزئیات سرمایه گذاری گفتگو نماییم و به همین خاطر کلیات سرمایه گذاری میان دو کشور توافق و به امضا رسید.

صالحی با اشاره به صادرات محصولاتی شیلات به کره گفت: با توجه به آنکه کره ظرفیت بالایی برای واردات دارا است و از طرفی باتوجه به پتانسیل های بالای کشور ما می توانیم برخی محصولات مانند میگو و ماهی خلیج فارس همچون ساردین و مرکب که در کشور ما مصرف چندانی ندارد به کره صادر کنیم اما گفتنی است که برای صادرات آن می بایست کارخانجات فرآوری و بسته بندی با شرکت های کره ای ایجاد کنیم. 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی:
برچسب ها : حسن صالحی رئیس , سازمان شیلات ایران , تفاهم نامه همکاری میان ایران و کره جنوبی , همکاری اقتصادی در زمینه شیلات میان وزیر جهاد کشاوری کشور ما و کره جنوبی , همکاری های تحقیقاتی و پرورشی تجارت و صادرات آبزیان , پروش ماهی در قفس , صادرات محصولاتی شیلات به کره , میگو و ماهی خلیج فارس , ساردین و مرکب ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد