کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز یکشنبه 12 آذر 1402
کشاورزی روز

صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی ایران به روسیه با پرواز مستقیم تهران - آستاراخان

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران از راه اندازی پرواز مستقیم تهران و آستاراخان روسیه و صادرات محصولات از جمله محصولات کشاورزی و آبزیان از طریق این خط پرواز به روسیه خبرداد.
دکتر حسن صالحی  افزود: نخستین پرواز تهران و آستاراخان روسیه در اواخر اردیبهشت ماه امسال انجام می گیرد.
وی بر فراهم ساختن زیرساخت های صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی به روسیه تاکید کرد و اظهار داشت: حمل و نقل هوایی و دریایی محصولات کشاورزی و شیلاتی و همچنین تسهیلات گمرکی از جمله این زیرساخت ها هستند.
صالحی افزود: گمرک جمهوری اسلامی ایران و گمرک روسیه به زودی توافق نامه گمرکی برای ایجاد کانال سبز امضا می کنند و در حال حاضر پیش نویس این توافقنامه تهیه شده است.
وی درباره سرمایه گذاری های مشترک شیلاتی میان ایران و روسیه اعلام کرد: تاکنون سرمایه گذاری مشترک در حوزه آبزیان با روسیه نداشته ایم، اما تجار ایرانی مذاکراتی را با شرکت های روسی برای همکاری مشترک به منظور صادرات آبزیان و ایجاد پایانه های صادراتی آغاز کرده اند.
رییس سازمان شیلات ایران در عین حال گفت: در هفته های اخیر در کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه در آستاراخان، توافقات خوبی برای صادرات محصولات شیلاتی و سرمایه گذاری های شرکت های روسی در مناطق آزاد انزلی و قشم صورت گرفته است.
وی این توافقات را در زمینه هایی همچون زنجیره صنعت ماهیان سردسیر ریز، ساردین ماهیان، فانوس ماهیان، صادرات میگو و سرمایه گذاری در صنعت میگو و همکاری های تحقیقاتی و پژوهشی با دانشگاه و مرکز تحقیقاتی آستاراخان عنوان کرد.
صالحی ادامه داد: روسیه یک نماینده کمیته ماهیگیری در ایران دارد که قرار شد در نخستین فرصت، بازدیدی از قشم و انزلی داشته باشند.
وی در مورد میزان صادرات آبزیان ایران به روسیه خاطرنشان کرد: سال گذشته نزدیک به هزارتن میگو،ماهی قزل آلا و کنسرو ماهی به روسیه صادر شد.
صالحی قیمت صادراتی هر کیلو گرم میگوی ایران به روسیه را به طور متوسط 3 دلار عنوان کرد.

منبع : وزارت جهاد کشاورزی

دسته بندی:
برچسب ها : سازمان شیلات ایران , راه اندازی پرواز مستقیم تهران و آستاراخان روسیه , دکتر حسن صالحی , صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی به روسیه , : حمل و نقل هوایی و دریایی محصولات کشاورزی و شیلاتی , سرمایه گذاری های مشترک شیلاتی میان ایران و روسیه , کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه , صادرات محصولات شیلاتی , سرمایه گذاری های شرکت های روسی در مناطق آزاد انزلی و قشم , ساردین ماهیان , فانوس ماهیان , صادرات میگو , سرمایه گذاری در صنعت میگو , دانشگاه و مرکز تحقیقاتی آستاراخان , روسیه یک نماینده کمیته ماهیگیری در ایران دارد , قشم , انزلی , میزان صادرات آبزیان ایران به روسیه , سال گذشته نزدیک به هزارتن میگو،ماهی قزل آلا و کنسرو ماهی به روسیه صادر شد , قیمت صادراتی هر کیلو گرم میگوی ایران به روسیه ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد