کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

خرید حمایتی شیر خام توسط سازمان تعاون روستایی ، ناجی دامداران شد

جواد آزاد مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور ؛ با اشاره به اجرای خرید حمایتی شیرخام از دامداران اظهار داشت: از ابتدای خرداد ماه، خرید حمایتی شیر خام از دامداران آغاز شده اما درحال حاضر میزان خرید به سقف روزانه 1200 تن نرسیده چرا که اجرایی شدن این امر به سبب  انعقاد قراردادهای لازم به یک هفته زمان نیاز دارد.

وی با اشاره به تمهیدات دولت در حل بحران دامداران گفت:  با تخصیص مشوق های صادراتی و خرید حمایتی از سوی دولت در راستای حمایت از دامداران روزانه 200 تن شیر از چرخه تولید خارج می شود.

آزاد با اشاره به قیمت خرید شیر خام از سوی سازمان تعاون روستایی بیان کرد: سازمان تعاون روستایی برای حل مقطعی این بحران ، به طور متوسط هر کیلو شیر را  براساس کیفیت و بار میکروبی هزار و 250 تومان از دامداران خریداری می کند.

وی ادامه داد: دامداران برای حل این بحران خواستار اجرای مصوبه هزار و 440 تومان هستند ، هر چند که در این میان دولت به خاطر کمبود بودجه و تعادل عرضه و تقاضا نرخ هزار و 250 تومان را اعلام کرده است.

مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری بااشاره به آنکه مخالف تخصیص مشوق 200 میلیارد تومانی صادرات هستیم، بیان کرد: اگر دولت چنین مبلغی را به فرهنگ سازی مصرف و شیر یارانه ای اختصاص می داد با مازاد تولید مواجه نبودیم.

منبع :  باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی:
برچسب ها : حل بحران دامداران , اتحادیه صنعت دامپروری , قیمت خرید شیر خام , سازمان تعاون روستایی , خرید حمایتی شیر خام از دامداران , خرید حمایتی شیر خام , شیر خام , دامداران ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد