کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز یکشنبه 06 خرداد 1403
کشاورزی روز

واکنش کانون صنایع غذایی و سندیکای کارخانه‌ها ایران به واردات سس هاینز از طریق هلند

در حالی که طعم و کیفیت سس‌های داخلی از بالاترین استاندارهای جهانی برخوردار است، صدور مجوز برای یکی از سس‌های تولیدی کمپانی هاینز که توسط هلندی‌ها به کشور وارد شده است، باید هرچه سریع‌تر متوقف شود.

عضو هیأت‌مدیره کانون صنایع غذایی با اعلام این خبر گفت: در حالی واردات سس هاینز از طریق هلند مجوز واردات گرفته است که می‌تواند تهدید فعالی برای صنایع غذایی کشورمان باشد.

احمد آزادمرد افزود: سس‌های وارداتی به‌علت قیمت تمام‌شده ارزان‌تر می‌توانند باعث ضرر و زیان گسترده به شرکت‌ها و کارخانه‌های صنایع غذایی تولید داخل کشور محسوب شوند، با این حال کیفیت سس‌های داخلی به مراتب بهتر از نوع وارداتی آن است.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که تعرفه واردات روغن خوراکی از چهار به ۲۰ درصد افزایش یافته وحجم قابل توجهی از مواد اولیه تأمین سس را نیز روغن تشکیل می‌دهد؛ لذا قیمت تمام‌شده سس افزایش یافته و در این شرایط رکود و کاهش قدرت اقتصادی مردم واردات سس‌های هلندی نیز بازار را تهدید دوباره خواهد کرد.

آزادمرد ادامه داد: انتظار می‌رود پسابرجام و رفع تحریم‌ها فرصت صادرات افزایش پیدا کند، نه اینکه در نخستین مجال واردات صنایع غذایی غیرضروری وارد کشور شود.

وی تصریح کرد: ممنوعیت واردات سس‌های آمریکایی که از طریق هلند وارد کشور شده است، توسط کانون صنایع غذایی و سندیکای کارخانه‌ها در حال پیگیری است.

کمپانی اچ. جی. هاینز (H. J. Heinz Company) یا همان هاینز (Heinz) یک شرکت تولید فرآورده‌های غذایی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در پیتسبورگ (Pittsburgh) ایالت پنسیلوانیا (Pennsylvania) قرار دارد. این شرکت توسط هنری هاینز (Henry Heinz) در سال ۱۸۸۸ تأسیس شد.

محصولات این شرکت در بیش از ۲۰۰ کشور عرضه می‌شود. هانیز در حال حاضر رتبه نخست تولید سس کچاپ را در آمریکا با سهم بازار بیش از ۵۰ درصد در اختیار خود دارد.

از سال ۱۸۹۶ این شرکت از شعار "۵۷ گونه" روی بسته‌بندی‌های خود استفاده می‌کند. این عدد ۵۷ برگرفته از این است که این شرکت در آن زمان به تولید ۵۷ محصول می‌پرداخته، اما در حال حاضر شرکت بیش از ۶۰ محصول تولید می‌کند.

 

منبع : خبرگزاری ایانا

دسته بندی:
برچسب ها : کمپانی هاینز , H. J. Heinz Company , هلند , رتبه نخست تولید سس کچاپ در آمریکا , سس‌های داخلی , ممنوعیت واردات سس‌های آمریکایی , واردات سس هاینز از طریق هلند مجوز واردات گرفته است ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد