کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

انتشار نخستین گزارش سالانه درباره وضعیت گیاهان جهان

به گزارش سرویس وبگردی کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری ایانا ، نخستین گزارش سالانه درباره گیاهان جهان با مشارکت بیش از ۸۱ دانشمند و صرف یک سال زمان منتشر شد. این گزارش یک ارزیابی پایه‌ای از دانش موجود درباره تنوع گیاهان روی زمین، تهدید­های جهانی که این گیاهان با آنها روبه‌رو هستند و همچنین سیاست‌گزاری‌ها و میزان مؤثر بودن آنها در مقابله با این تهدیدات است.

این گزارش نخستین ارزیابی جهانی از وضعیت گیاهان جهان است. تاکنون وضعیت جهانی پرندگان، لاک‌پشت‌های دریایی، جنگل‌ها، شهر­ها، مادران، پدران، کودکان و حتی آنتی‌بیوتیک‌ها منتشر شده، اما درباره گیاهان چیزی منتشر نشده بود.

بنا بر اظهارات پروفسور کتی ویلیس، مدیر علوم باغ گیاه شناسی سلطنتی کیو KEW؛ با توجه به اهمیت نقش گیاهان در همه جوانب زندگی شامل غذا، دارو، لباس، مصالح ساختمانی و سوخت‌های زیستی تا تغییرات اقلیمی، تهیه این گزارش گامی در جهت پر کردن این خلاء بود. وضعیت گیاهان مشخص شده است.

این گزارش بر پایه آخرین دانش به‌روز شده از سراسر جهان تا سال ۲۱۵۶ بوده و شامل سه بخش توصیف گیاهان جهان، تهدیدات جهانی گیاهان و سیاست‌ها و تجارت بین‌المللی است.

دسته بندی:
برچسب ها : نخستین گزارش سالانه درباره گیاهان جهان , وضعیت گیاهان جهان , نخستین ارزیابی جهانی از وضعیت گیاهان جهان , پروفسور کتی ویلیس , مدیر علوم باغ گیاه شناسی سلطنتی کیو KEW , توصیف گیاهان جهان , تهدیدات جهانی گیاهان و سیاست‌ها و تجارت بین‌الملل ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد