کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

نخستین سرمایه گذار خارجی در تولید عسل پس از اجرای برجام به ایران آمد

 وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نخستین سرمایه گذار خارجی در بخش تولید عسل پس از اجرای برجام امروز وارد کشور شد و بررسی های خود را در این زمینه آغاز کرد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛ علی ربیعی در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری با وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران افزود: این سرمایه گذار از یک کشور اروپایی آمده است تا پس از مطالعه وضعیت عسل ایران به ارتقای تولید این محصول کمک کند.

وی ادامه داد: عسل ایران مورد توجه جدی جهانیان است ومی تواند فرصت های سرمایه گذاری زیادی ایجاد کند. 

ربیعی گفت: عسل ایران هم به عنوان یک ماده خوب خوراکی و هم ماده ای دارویی مورد توجه همه کشورها قرار گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یکی از راهبردهایی که با کمک جهاد کشاورزی دنبال می شود ایجاد یک نام و نشان تجاری برای عسل تولید ایران برای عرضه در بازارهای جهانی است.

وی از همکاری با فعالان صنعت زنبورداری آرژانتین برای صادرات عسل خبر داد و گفت: عسل با برند ایرانی می تواند جایگاه خوبی در بازارهای جهانی پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضای تفاهمنامه با وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: زنبورداری از رسته شغل هایی است که در برش استانی و منطقه ای به تصویب شورای عالی اشتغال رسید.

وی اعلام کرد امسال نزدیک به 600 هزار شغل در برش بخشی و منطقه ای در شورای عالی اشتغال پیش بینی شده است و میزان اشتغال ایجاد شده در پنج ماه نخست نشان می دهد بخش های هدف گذاری شده بدرستی انتخاب شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اختصاص 60 میلیارد ریال اعتبار برای آغاز فعالیت در زنبورداری در مرحله نخست اشاره کرد و ادامه داد: 300 میلیارد ریال نیز در قالب کمک های فنی برای توسعه زنبورداری و صادرات عسل در نظر گرفته شده است که در یک سال هزینه می شود.

به گفته وی، در مرحله نخست پنج هزار شغل به مجموع شغل ها اضافه می شود.

وی اعلام کرد 75 هزار نفر به طور مستقیم در زنبورداری اشتغال دارند و طرح به طور آزمایشی در آذربایجان شرقی، کردستان، مازندران، اصفهان و دو شهر لرستان آغاز شده؛ زیرا این استان ها کریدور عسل به شمار می روند.

ربیعی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کار مهارت آموزی و ارتقای کیفیت را در این تفاهمنامه دنبال می کند و خود را برای ارایه آموزش، آماده کرده است.

 

دسته بندی:
برچسب ها : نخستین سرمایه گذار خارجی در تولید عسل , نخستین سرمایه گذار خارجی در تولید عسل پس از اجرای برجام , نخستین سرمایه گذار خارجی در تولید عسل به ایران آمد , تولید عسل , سرمایه گذار خارجی در تولید عسل , عسل , با وزارت جهاد کشاورزی , اختصاص 360 میلیارد ریال اعتبار برای صنعت زنبورداری ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد