close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کشاورزی روز - 392

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز چهارشنبه 26 دی 1397

دستور رییس‌جمهور برای استرداد ساختمان وزارت کشاورزی


وزیر جهاد کشاورزی از دستور رییس‌جمهور برای پیگیری و استرداد ساختمان شیشه‌ای وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: پیگیر اختصاص هرچه سریع‌تر یارانه شیر به دامداران هستیم تا بتوانیم از ضرر و زیان آن‌ها جلوگیری کنیم.

محمود حجتی که در حاشیه دیدار با رییس مجلس سودان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره‌ وضعیت ساختمان شیشه‌ای وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: تاکنون بررسی‌های فراوانی برای استرداد ساختمان شیشه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی در هیات دولت مطرح شده و شخص رییس‌جمهور نیز برای پیگیری و استرداد آن دستورات لازم را انجام داده‌ است.

وی افزود: علی‌رغم پیگیری اعضای هیات دولت و رییس‌جمهور، تاکنون نتیجه‌ عملی دیده نشده اما همچنان پیگیر استرداد این ساختمان به وزارت جهاد کشاورزی هستیم چراکه هر انسانی با امید زنده است.

lمنبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها : استرداد ساختمان وزارت کشاورزی , ساختمان وزارت کشاورزی , استرداد ساختمان وزارت کشاورزی در سال 92 , وضعیت ساختمان شیشه‌ای وزارت جهاد کشاورزی ,

آنالیز نمونه‌های برنج وارداتی از هند در هفته آینده

عضو هیأت اعزامی به کشور هند با اعلام این خبر گفت: برخی از نمایندگان کمیسیون کشاورزی و بهداشت مجلس شورای اسلامی به همراه نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی در سازمان غذا و دارو حاضر خواهند شد تا گزارش کارشناسان این سازمان از آنالیز برنج‌های وارداتی را بررسی کنند.

رحمت‌ا... نوروزی افزود: نتایج آنالیز نمونه‌های وارداتی از کشور هند هفته آینده در سازمان غذا و دارو با حضور نمایندگان مجلس و نمایندگان وزارتخانه‌های متولی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان سازمان غذا و دارو در آزمایشگاه مشخص آنالیز دقیقی از برنج‌های هندی به‌عمل خواهند آورد تا میزان آلودگی احتمالی برنج‌های وارداتی به کادمیوم و سرب مشخص شود.

نوروزی ادامه داد: پس از مشخص شدن  آنالیز صورت‌گرفته در آزمایشگاه‌های معتبر سازمان غذا و دارو، گزارشی در کمیسیون‌های تخصصی ارائه خواهد شد و هدفمندی به صحن علنی مجلس خواهد آمد.

وی تصریح کرد: در سفر انجام‌شده به کشور هند، از 9 کارخانه فرآوری برنج بازدید به‌عمل آمد و خطوط تولیدی این نوع کارخانه نیز مورد آزمایش و بررسی قرار گرفت و در صورت هرگونه شبهه آلودگی در هرکدام از مراحل، گزارش کمیسیون کشاورزی بر عدم واردات برنج از این کشور تأکید خواهد کرد.

منبع : خبرگزاری ایانا

دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها : آنالیز نمونه‌های برنج وارداتی از هند , آنالیز نمونه‌های برنج وارداتی , هند , برنج وارداتی , برنج , برنج هندی , کارخانه فرآوری برنج , کمیسیون کشاورزی ,

راه اندازی مرکز اصلی مطالعات آب در اتاق بازرگانی در سال 1393

از آنجا که تا 30 سال آینده در صورت تداوم خشکسالی اقتصاد کشور دچار نقصان می‌شود، مقرر شد که در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مرکز مطالعات آب از سال آینده راه‌اندازی شود.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اعلام این خبر درباره ایجاد مرکز اصلی مطالعات آب و کشاورزی در محل اتاق بازرگانی گفت: در راستای بهبود فضای کسب و کار، موضوع کشاورزی به فعالیت‌های اتاق اضافه شد که برای انجام وظیفه مشورتی نیاز است زیرساخت‌های مناسبی تعریف شود.

علی شریعتی‌مقدم افزود: یکی از چالش‌های مهم آینده در بخش کشاورزی موضوع کمبود آب و خشکسالی است که بر اساس پیش‌بینی‌ها، تا 30 سال آینده در صورت تداوم خشکسالی، اقتصاد کشور دچار نقصان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مرکز مطالعات آب و کشاورزی پایه‌ریزی شده است و بر اساس آن از اندیشمندان و پژوهشگران و سایر بخش‌های مرتبط دعوت شده است تا راهکارهای اجرایی خود را به این مرکز ارسال کنند تا بتوانیم چالش‌های پیش رو را برطرف کنیم.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: تشکیلات مرکز فوق غیردولتی بوده و فعالان بخش خصوصی در برنامه دارند تا در کنار دولت و با همراهی جمعی از پژوهشگران و نخبگان این بخش موضوع آب را مرتفع کنند.

شریعتی‌مقدم تصریح کرد: کل هزینه‌های مربوط به ایجاد این مرکز بر عهده اتاق بازرگانی بوده و راهکارهای مناسب با کمک دانشگاهیان و پژوهشگران ارائه خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که ایجاد چنین مرکزی بتواند راهکار مناسبی را برای مشکلات مربوط به بهره‌وری آب و خشکسالی‌های کشورمان ارائه دهد.

گفتنی است، وزیر جهاد کشاورزی امروز در نخستین صبحانه کاری خود با فعالان بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی حاضر شد و پس از شنیدن مشکلات بخش خصوصی، مقرر شد که از سال آینده مرکز اصلی مطالعات آب در محل اتاق ایجاد شود و وزارت جهاد کشاورزی نیز مساعدت‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

منبع : خبرگزاری ایانا

دسته بندی: خبر,محیط زیست,
برچسب ها : تا 30 سال آینده در صورت تداوم خشکسالی اقتصاد کشور دچار نقصان می‌شود , مرکز مطالعات آب , کشاورزی ایران , مرکز اصلی مطالعات آب و کشاورزی در محل اتاق بازرگانی , کمبود آب و خشکسالی , آب ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد