کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 13 آذر 1402
کشاورزی روز

شناسایی، انتخاب و همکاری همیار دامپزشکی روستا در استان مرکزی

 دکتر محسن شانقی در سومین جلسه شورای هماهنگی مدیران دامپزشکی استان مرکزی با اعلام این خبر افزود: همیار دامپزشکی حداقل در 10 درصد از روستاهای دارای سکنه و جمعیت دامی سطح استان به عنوان یکی از طرح های کشوری در حوزه دامپزشکی در نظر گرفته شده است.
ایشان با اشاره به اهداف این طرح ادامه داد: همیار دامپزشکی در جهت افزایش سطح آگاهی،  بهبود اطلاع رسانی بین روستائیان در رعایت بهداشت، جایگاه دام و فرآورده های دامی، تسهیل و تسریع در ارایه خدمات دامپزشکی است.
شانقی افزود: کاهش خسارات و ضایعات ناشی از بیماریهای دامی، ارتقا شرایط بهداشتی تولید و عرضه فرآورده های دامی و بهبود نظام بهره برداری تولید روستایی و پایداری اقتصاد مقاومتی از اهداف دیگر این طرح می باشد.
مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی خطاب به روسای شبکه ها اظهار داشت: مسئولین فنی  واحدهای تحت نظارت تا 30 بهمن ماه فرصت دارند جهت ثبت پروانه الکترونیکی ثبت نام کنند.
در ادامه این جلسه روسای ستادی و روسای شبکه های دامپزشکی شهرستانها به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص موضوعات مطروحه در این جلسه پرداختند.
در پایان جلسه مقرر شد روسای شبکه های دامپزکی شهرستانها به فراخور وضعیت هر شبکه و شرایط موجود شهرستان در خصوص همیار دامپزشکی و مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع : سایت سازمان دامپزشکی کشور

دسته بندی:
برچسب ها : شناسایی، انتخاب و همکاری همیار دامپزشکی روستا , دامپزشکی استان مرکزی , استان مرکزی , دامپزشکی , همیار دامپزشکی روستا ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد