کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

مازندران رتبه اول در توليد کيوي کشور است

رييس سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران گفت : مازندران رتبه اول در توليد کيوي کشور مي باشد.

 

مرتضي هاشم پور ، با بيان اينکه صادرات کيوي در 9 ماهه سالجاري به رقم يک ميليون و 649 هزار دلار رسيده است گفت: صادرات در 9 ماهه سالجاري نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدي 65 درصدي داشته است.

رييس سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران با اعلام اينکه از لحاظ وزني نيز در 9 ماهه سالجاري از رقم يک هزار و 330 تن به رقم يک هزار و 865 تن افزايش يافته است اظهار داشت: از لحاظ وزني نيز صادرات کيوي در مدت 9 ماهه سالجاري نسبت به مدت مشابه سال قبل بيش از 40 درصد رشد داشته است.
هاشم پور به کشورهاي هدف در صادرات کيوي اشاره کرد و گفت:صادرکنندگان مازندران کيوي توليد شده را به مقصد کشورهاي cis از جمله ارمنستان،ترکمنستان،قزاقستان،آذربايجان و کشورهاي حوزه خليج فارس و کشورهايي شامل ترکيه،عراق،سوريه و لبنان صادر مي کنند.
وي ظرفيت و پتانسيل مازندران بويژه غرب استان را به علت دارا بودن شرايط  آب و هوايي معتدل و مرطوب،بارندگي فراوان و زمينهاي حاصلخيز در کشت اين محصول را بسيار بالا عنوان کرد و افزود: مازندران رتبه اول را در توليد کيوي در سطح کشور دارا مي باشد.
رييس سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران وجود بازارهاي فوق العاده در کشورهاي cis و کشورهاي عربي را فرصتي بسيار خوب براي صدور اين محصول برشمرد.

منبع : خبرگزاری آریا

دسته بندی:
برچسب ها : کیوی , تولید کیوی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد