کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

همه قراردادهای بهره برداری از جنگل لغو میشود

وزیر جهادکشاورزی گفت: به دنبال مصوبه «ممنوعیت هرگونه بهره برداری از چوب جنگل های کشور»، همه قراردادهای بهره برداری از جنگل ها تا پایان امسال لغو می شود.

به گزارش کشاورز روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، محمود حجتی در حاشیه نشست هیات دولت، در جمع خبرنگاران اضافه کرد: اجرای این قانون از پارسال در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه قراردادها بعد از اتمام به هیچ وجه تجدید نشدند گفت: از خردادماه امسال نیز، برنامه ای برای «ختم پیمان» قراردادهایی که هنوز به اتمام نرسیده اند، در دستور کار قرار گرفت.

وزیر جهادکشاورزی افزود: به دنبال اجرای این طرح، به صورت میانگین هر ماه 10 تا 15 قرارداد «ختم پیمان» می شود.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 50 درصد قراردادها لغو شده است و با این روند، تا آخر امسال صد درصد این قراردادها ختم پیمان خواهند شد.

حجتی در پاسخ به سوالی دیگر در مورد اولویت اصلی وزیر جهادکشاورزی در دولت دوازدهم گفت: اساسِ کار همان سیاست ها و برنامه های دولت یازدهم، یعنی افزایش بهره وری و کاهش فشار بر منابع طبیعی است.

وی با تاکید بر کاهش فشار بر منابع آب و محیط زیست، گفت: در صورت بهره برداریِ سازگار با طبیعت، هم می توانیم تولید اقتصادی داشته باشیم و هم نیازهایمان را تامین کنیم.

وزیر جهادکشاورزی افزود: شرط دسترسی به این هدف بکارگیری ابزار و تکنولوژی های روز و کارآمد است.

 

 

 


دسته بندی:
برچسب ها : قراردادهای بهره برداری از جنگل لغو میشود , بهره برداری از جنگل , جنگل , محمود حجتی , ممنوعیت هرگونه بهره برداری از چوب جنگل های کشور , اولویت اصلی وزیر جهادکشاورزی در دولت دوازدهم , افزایش بهره وری و کاهش فشار بر منابع طبیعی , کاهش فشار بر منابع آب و محیط زیست ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد