کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

پاکسازی محوطه عوارضی آزادراه ساوه – همدان با حضور مدیران و سازمان های مردم نهاد

جمعی از مدیران و اعضای سازمان های مردم نهاد استان های همدان و مرکزی به مناسبت هفته زمین پاک، محوطه عوارضی دوم آزادراه ساوه- همدان را از زباله پاک کردند.

به گزارش سایت سازمان حفاظت محیط زیست ، در این مراسم پاکسازی، مدیرکل حفاظت محیط زیست، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مدیرکل بحران استانداری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان،پرسنل حفاظت محیط زیست استان های مرکزی و همدان و مجری آزادراه ساوه-همدان نیز حضور داشتند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در پایان مراسم عنوان کرد: یکی از موارد اهتمام این اداره کل در مقابله با آلودگی های زیست محیطی، مهار آلودگی های بصری به ویژه در محورهای مواصلاتی و دشت های استان است.

محمدرضا محمدی ادامه داد: در این خصوص مراکزی مانند پمپ بنزین ها، مجتمع های بین راهی، پلیس راه ها و عوارضی ها مورد توجه قرار دارند.

وی بیان کرد: محور عوارضی آزادراه ساوه به همدان کیلومتر 84، با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان و همکاری سازمان های مردم نهاد و مدیران مرتبط به صورت نمادین پاکسازی شد که در پایان تلاش کردیم موارد مرتبط با موضوع را در راستای پیشگیری از این مشکل در سطح کشور با کمک مدیران استخراج کنیم و موارد مطروحه جمع بندی شد.

محمدی اظهار کرد: مشکلات متعددی در سطح کشور در این خصوص وجود دارد که دسته بندی شده و در چارچوب گزارش تقدیم استاندار همدان خواهد شد تا از این طریق بتوانیم در چارچوب مقررات مربوطه از ایجاد مشکلات بیشتر و آلودگی های بصری در راه های مواصلاتی جلوگیری کنیم.

وی ایجاد زیرساخت و فرهنگسازی عمومی را از راه های جلوگیری از این مشکل دانست .

دسته بندی:
برچسب ها : سازمان های مردم نهاد استان های همدان و مرکزی , هفته زمین پاک , عوارضی دوم آزادراه ساوه همدان , مقابله با آلودگی های زیست محیطی , محمدرضا محمدی , حفاظت محیط زیست استان همدان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد