کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 08 خرداد 1403
کشاورزی روز

رونمایی از نخستین بسته‌بندی زرشک صادراتی در خراسان‌جنوبی

"قهرمان رشید" در مراسم رونمایی از اولین بسته‌بندی زرشک صادراتی با استانداردهای مواد غذایی اروپا و تجلیل از فعالان بخش گیاهان دارویی استان خراسان جنوبی، با اشاره به اینکه میزان صادرات در استان طی سال جاری نسبت به میزان مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است، گفت: توسعه صادرات از مهمترین اولویت‌های اقتصادی خراسان جنوبی است.

وی با بیان اینکه مقدمات صادرات زرشک به اروپا از سال گذشته با راه‌اندازی کانون ملی زرشک و عناب به انجام رسیده است، افزود: اولین بسته‌بندی زرشک صادراتی با استانداردهای مواد غذایی اروپا امروز رونمایی می‌شود.

او به فعالیت 15 واحد فرآوری زرشک در استان اشاره کرد و ادامه داد: از این تعداد، پنج واحد فراوری فعال است که به زودی زمینه‌های لازم برای توسعه فعالیت‌های 10 واحد دیگر نیز فراهم می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی، زرشک را یکی از محصولات استراتژیک استان ذکر کرد و گفت: طرح ارتقاء زرشک به منظور افزایش ارزش افزوده این محصول در مناطقی از استان با 300 میلیون ریال اعتبار به مرحله اجرا در آمده که نتایج بسیار خوبی داشته است.

رشید با بیان اینکه کشاورزی از جمله مهم‌ترین محورهای توسعه اقتصادی استان محسوب می‌شود، افزود: 50 هزار خانوار در استان در مراحل کاشت، داشت، برداشت و محصولات وابسته به کشاورزی در حال فعالیت هستند که نشان دهنده جایگاه بالای کشاورزی در خراسان جنوبی است.

وی با اشاره به اینکه جهت اصلی در برنامه‌ریزی‌ها در بخش کشاورزی باید کمک به کشاورزان باشد، گفت: تاکنون اقدامات خوبی در این رابطه از جمله حذف واسطه‌ها صورت گرفته که منجر شده است سود واقعی نصیب کشاورزان شود.

استاندار خراسان جنوبی کمک به صاحبان صنایع و تولید کنندگان را از دیگر جهت‌های اصلی در سیاسیت‌های اقتصادی استان ذکر کرد و یادآور شد: کمک به صنایع تبدیلی، تکمیلی، غذایی و سایر فعالین وابسته در امر کشاورزی از دیگر مواردی است که به جد مورد توجه قرار گرفته است.

گفتنی است؛ یکشنبه آینده 500 هزار بسته 150 گرمی زرشک صادراتی با استانداردهای مواد غذایی اروپا به کشور آلمان صادر خواهد شد.

همچنین در این جلسه از فعالان برتر در بخش گیاهان دارویی نیز تجلیل شد. 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : زرشک , صادرات زرشک , اولین بسته‌بندی زرشک صادراتی , اولین بسته‌بندی زرشک , بسته‌بندی زرشک ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد