کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

وزیر جهاد کشاورزی فردا به جمهوری آذربایجان سفر می کند

- محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی «حیدر اسداف» وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان در صدر یک هیات بلندپایه فردا ( یکشنبه) به این کشور سفر می کند.

 در این سفر علاوه بر تعدادی از مسئولان عالی رتبه دولتی، حدود 40 نفر از فعالان اقتصادی و رئیسان اتحادیه های بخش کشاورزی، حجتی را همراهی خواهند کرد. 

دیدارهای دوجانبه، گشایش نشست مشترک اقتصادی بخش خصوصی دو کشور و بازدید از پروژه های مهم کشاورزی جمهوری آذربایجان از اهداف این سفر اعلام شده است.

براساس این گزارش، بازدید رسمی حجتی از باکو، نخستین سفر وزیر جهاد کشاورزی ایران به جمهوری آذربایجان در 20 سال گذشته است.

حجم مبادلات تجاری ایران و جمهوری آذربایجان در بخش غیرنفتی به 500 میلیون دلار می رسد، اما در مجموع، حجم مبادلات تجاری دوکشور در بخش های نفتی و غیرنفتی بیش از یک میلیارد دلار است.

مقام های ایران و جمهوری آذربایجان حجم مبادلات تجاری فعلی بین دو کشور را قانع کننده نمی دانند و معتقدند با توجه به ظرفیت های بزرگ اقتصادی دو طرف و نیز مزیت های همسایگی و ترانزیتی می توان ارزش فعلی مبادلات را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

سال گذشته الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان به همراه هیات بزرگ اقتصادی وارد تهران شد تا در خصوص افزایش سطح همکاری ها با مقام های عالی کشور گفت و گو کند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

دسته بندی:
برچسب ها : حیدر اسداف , محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران , وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان , فعالان اقتصادی و رئیسان اتحادیه های بخش کشاورزی , کشاورزی جمهوری آذربایجان , بازدید رسمی حجتی از باکو، نخستین سفر وزیر جهاد کشاورزی ایران به جمهوری آذربایجان , الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد