کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 28 فروردین 1403
کشاورزی روز

خرید تضمینی گندم با ثبت 8 میلیون و 80 هزارتن پایان یافت

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به خرید 8 میلیون و 80 هزار تن گندم، گفت: 1022 مرکز خرید مستقر در سراسر کشور در سالجاری توانستند با تحویل گرفتن بیش از یک میلیون و 300 هزار محموله گندم از کشاورزان، فصل خرید تضمینی گندم داخلی را با موفقیت به پایان برسانند.


قنبری افزود: رقم پرداختی به کشاورزان مبلغ 94 هزار و 60 میلیارد ریال بوده است.

 

وی با بیان آنکه امسال حدود 400 هزار تن گندم دروم نیز خریداری شده است، تصریح کرد: با توجه به مزیت نسبی صادرات گندم دروم، شرکت بازرگانی دولتی ایران برنامه صادرات 400 هزار تن از این محصول را در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، ادامه داد: امسال علیرغم کاهش بارشها، با ایجاد انگیزه و حمایت از کشاورزان، حدود یک میلیون و 400 هزار تن گندم بیشتر از سال گذشته در کشور خریداری شد، تا با وجود ذخایر استراتژیک این کالا، نیازی به واردات گندم برای تامین آرد مورد نیاز واحدهای خبازی نداشته باشیم.

قنبری با اشاره به برنامه دولت تدبیر و امید برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، تاکید کرد: دولت در سالجاری گندم را به قیمت هر کیلوگرم 1155 تومان از کشاورزان خریداری کرد که با هزینه های جانبی قیمت تمام شده آن به 12500 ریال می رسد اما دولت آرد را با قیمت 665 تومان در اختیار خبازان قرار می دهد تا نان مصرفی مردم با قیمت پایین تری تامین شود.

منبع : خبرگزاری ایرنا

دسته بندی:
برچسب ها : گندم , گندم دروم , شرکت بازرگانی دولتی ایران , خرید تضمینی گندم ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد