کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

مهم‌ترین پرونده زمین‌خواری پس از 21 سال با صدور رای قطعی به نفع بیت‌المال بسته شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری از صدور رای قطعی به نفع بیت‌المال در مهم‌ترین پرونده زمین‌خواری پس از ۲۰ سال رسیدگی خبرداد .

 علی محمدی مقدم ضمن اعلام این خبر؛ ارزش اقتصادی پرونده ۳۲۰۰ هکتاری اراضی دولتی را با توجه به  شرایط و موقعیت جغرافیایی بویژه کاربری‌های اخیر اراضی مذکور (گردشگری و توسعه باغات) رقمی بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی این پرونده را از حساس ترین پرونده‌های اختلافی منابع طبیعی طی دو دهه اخیر در استان ذکر کرد و افزود: این پرونده که از سال ۷۳ تا ۹۴ درمحاکم قضایی در حال رسیدگی بود، سرانجام با پشتیبانی‌های حقوقی سازمان جنگل‌ها، تلاش دبیرخانه حفظ حقوق بیت المال و قضات شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر استان، پس از ۲۱ سال به بیت المال بازگشت.

بر اساس این گزارش،  از نظر موقعیت خاص جغرافیایی، این اراضی در مجاورت رودخانه زاینده رود و در حوزه دهستان یانچشمه از شهرستان بن واقع شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

دسته بندی:
برچسب ها : منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری , مهم‌ترین پرونده زمین‌خواری , پرونده زمین‌خواری , زمین‌خواری , حساس ترین پرونده‌های اختلافی منابع طبیعی طی دو دهه اخیر ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد