کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

متولد شدن کروکودیل‌ها در مزرعه پرورشی برای اولین در ایران

برای اولین بار در کشور در مزرعه پرورشی کروکودیل متولد شده است.

 

مژگان روستایی  اولین پرورش‌دهنده کروکودیل‌ در کشور  گفت: طی دو - سه سال اخیر دو محموله مولد و پیش‌مولد کروکودیل برای آغاز تکثیر و پرورش این جانور از کشورهای مالزی و تایلند به ایران وارد شدند که امسال پس از تخم‌گذاری دو مولد 11 تخم به بچه کروکودیل تبدیل شد.

 

روستایی اظهار کرد: سال آینده کروکودیل‌های بیشتری آماده تخم‌گذاری خواهند بود و تعداد بچه کرکودیل‌ها بیشتر می‌شود.

 

وی خاطر نشان کرد: امسال دو کروکودیل 40 تخم گذاشتند که از این تعداد 11 تخم به بچه تبدیل شده است.

 

اولین پرورش‌دهنده کروکودیل‌ در کشور گفت: البته امکان تلفات بچه کروکودیل‌ها تا زیر یک سالگی وجود دارد لذا به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند.

 

روستایی با اشاره وجود 23 گونه کروکودیل در جهان، گفت: با توجه به تخم‌گذاری کروکودیل‌های وارداتی و آغاز تکثیر آنها نیازی به واردات مجدد کروکودیل نیست.

 

وی با بیان اینکه تولید بچه کروکودیل تولید سرمایه برای این صنعت محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: کروکودیل طی سه سال به تولید گوشت و محصولات فرعی می‌رسد و قابل بهره‌برداری است.

 

روستایی با گلایه از نبود هیچ‌گونه حمایت دولتی از پرورش کروکودیل تاکید کرد: صنعت پرورش کروکودیل برای رشد و اقتصادی شدن به حمایت نیاز دارد اما اکنون هیچ دستورالعمل و آیین‌نامه حمایتی برای این صنعت در نظر گرفته نشده است؛ به عنوان مثال حتی از تخفیفات بیمه پرسنلی که همه صنایع پرورشی شیلات و کشاورزی برخوردار هستند این بخش نمی‌تواند استفاده کند. همچنین در حالیکه تولید و پرورش کروکودیل پس از سه سال به بهره‌برداری می‌رسد پرداخت اقساط آن بدون تنفس درنظر گرفته شده است.

 

وی اظهار کرد: اگر حمایت باشد زودتر این تولید به سودآوری و بهره‌برداری می‌رسد و طرح‌های دیگر نیز برای پرورش اضافه می‌شوند. 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : کروکودیل‌ , امکان تلفات بچه کروکودیل‌ها تا زیر یک سالگی وجود د , صنعت پرورش کروکودیل , تولید بچه کروکودیل ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد