کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

برپایی هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه ۵ تا ۹مهرماه در تهران

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه از روز دوشنبه ۵ مهرماه لغایت جمعه ۹مهرماه ۹۵در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در ضلع جنوبی بوستان گفتگو از ساعت ۱۰صبح تا ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از همشهری آنلاین ، علي‌محمد مختاري با اعلام اين خبر اظهار كرد: سازمان بوستان‌ها و فضاي سبز شهر تهران به موازات فعاليت در حوزه توسعه فضاي سبز درون‌شهري و برون‌شهري كه منجر به احداث بيش از 2160بوستان درون‌شهري و ايجاد بالغ بر 38هزار هكتار جنگلكاري در قالب طرح توسعه كمربند سبز پيرامون تهران شده است، سعي كرده تا با برگزاري نمايشگاه‌هاي گل و گياه و فعاليت‌هاي جانبي آن اقداماتي را در جهت فرهنگسازي‌ و ايجاد نشاط در ميان شهروندان به انجام رساند. اين در حالي است كه استقبال چشمگير شهروندان از نمايشگاه‌هاي گل و گياه سبب شده كه تاكنون 14نمايشگاه بين‌المللي و 7 نمايشگاه فصلي برگزار شود.

وي در ادامه با اشاره به محصولات عرضه شده در هشتمين نمايشگاه فصلي گل و گياه خاطرنشان كرد: طبق روال گذشته توليدكنندگان داخلي گل‌هاي شاخه بريده، گياهان آپارتماني، انواع كاكتوس، تراريوم و گياهان فضاي باز و دست‌اندركاران و توليدكنندگان ملزومات و نهاده‌هاي كشاورزي و ابزارآلات باغباني حضور خواهند داشت تا در محيطي مناسب به مبادله تجربيات و نمايش توانمندي‌ها و آخرين دستاوردهاي خود بپردازند.

وي درخصوص برنامه‌هاي جانبي اين نمايشگاه نيز بيان كرد: همزمان با برپايي نمايشگاه، دوره‌هاي آموزشي-كاربردي كاشت و نگهداري گل‌ها و گياهان زينتي و كنترل آفات و بيماري‌هاي آنها، مختص بزرگسالان و دوره‌هاي آموزشي ويژه كودكان شامل كارگاه تهيه كمپوست و كاشت گل‌ها و سبزيجات در فضاي نمايشگاه برگزار مي‌شود.

مختاري با بيان اينكه ‌همزمان با آغاز به‌كار هشتمين نمايشگاه‌، كارواني از احجام تزيين شده با گل‌هاي زيبا و رنگارنگ پاييزي در سطح شهر به نمايش در مي‌آيند، اذعان كرد: اين كاروان گل در اشكالي متفاوت و زيباتر از كاروان‌هاي پيشين و با هدف ايجاد شادي و نشاط و دعوت از شهروندان جهت بازديد از نمايشگاه، در خيابان‌ها و ميادين اصلي شهر حركت خواهد كرد.

دسته بندی:
برچسب ها : هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه ۵ تا ۹مهرماه در تهران , هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه , نمایشگاه فصلی گل و گیاه , گل و گیاه ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد